Inwestuj w waluty na platformie eToro
Kredyty walutowe

Co zrobić, gdy walutowy kredyt hipoteczny zaczyna być problemem

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeszcze kilka lat temu, zdecydowana większość kredytów walutowych jakie były udzielane przez banki, były udzielane w oparciu o franka szwajcarskiego czy też o euro. A wszystko dlatego, że oprocentowanie kredytów w strefie euro a także w Szwajcarii było dużo niższe niż w naszym kraju, więc płacone raty były o wiele niższe, niż w przypadku zaciągnięcia kredytu w złotówkach. Niestety zdecydowana większość kredytobiorców, nie zdawała sobie sprawy z tego, że kursy walut mogą się zmienić, a wtedy może się także i zmienić wysokość raty. Bardzo boleśnie przekonali się o tym zwłaszcza Ci, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich. Gdy pożyczali oni pieniądze, bank przeliczał waluty po kursie nieco powyżej 2 zł. Dzisiaj, kurs ten „dobija” lub przekracza 4 zł, więc jest prawie dwa razy wyższy. W związku z tym, kredytobiorcy muszą płacić o wiele większe raty. Jak łatwo się domyśleć, dla wielu rodzin jest to niezmiernie duże obciążenie i mają oni kłopoty z terminową spłatą swoich długów. Aby nie popaść w finansowe kłopoty, należy robić wszystko by raty płacić w terminie. A jeżeli w naszym domowym budżecie nie mamy odpowiedniej ilości środków, musimy je w jakiś sposób znaleźć.

Jednym ze sposobów na obniżenie miesięcznych kosztów związanych z kredytami walutowymi, jest kupowanie walut w kantorach internetowych. Dlaczego? Po prostu mają one o wiele lepsze kursy, niż banki czy kantory stacjonarne. Od kilku lat, nie musimy bowiem wymieniać walut po kursach jakie oferują nam banki, tylko możemy je kupować w sposób samodzielny. I do tego właśnie idealnie nadają się kantory online. Możemy w nich kupować waluty bez wychodzenia z domu, o dowolnej, korzystnej dla nas porze. Co więcej, wiele kantorów samodzielnie może zająć się spłatą naszych kredytów. Po prostu musimy im zgłosić, kiedy mamy ratę do zapłaty, w jakiej wysokości i musimy tylko pamiętać, aby mieć na naszym koncie w kantorze odpowiednią ilość złotówek. Gdy nadejdzie termin spłaty zadłużenie, kantor internetowy sam dokona wymiany złotówek na obcą walutę i prześle pieniądze na spłatę raty. Należy wiedzieć, że praktycznie nigdy za taką usługę nie musimy płacić. A jest to dla nas wielka wygoda, gdyż mamy pewność, że nasza rata będzie zapłacona na czas (oczywiście pod warunkiem że zasilimy konto w kantorze internetowym).

Oczywiście kantory internetowe i kupowanie w nich walut, jest tylko jednym ze sposobów znalezienia dodatkowej gotówki i terminową spłatę zadłużenia. Możemy też poszukać dodatkowej pracy, nawet na kilka godzin w tygodniu, dzięki czemu do naszego domowego budżetu będzie wpływać więcej pieniędzy. Możemy też poszukać oszczędności w naszych wydatkach, co także sprawi, że na naszym bankowym koncie zostanie więcej środków. Najważniejsze, by w obliczu finansowych kłopotów nie załamywać się, czy pożyczać kolejne pieniądze, tylko by szukać sensownego rozwiązania problemu, co zresztą robi zdecydowana większość kredytobiorców.

Czytaj więcej o radzeniu sobie ze spłatą kredytów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz