Kredyty walutowe

Co zrobić, gdy walutowy kredyt hipoteczny zaczyna być problemem

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeszcze kilka lat temu, zdecydowana większość kredytów walutowych jakie były udzielane przez banki, były udzielane w oparciu o franka szwajcarskiego czy też o euro. A wszystko dlatego, że oprocentowanie kredytów w strefie euro a także w Szwajcarii było dużo niższe niż w naszym kraju, więc płacone raty były o wiele niższe, niż w przypadku zaciągnięcia kredytu w złotówkach. Niestety zdecydowana większość kredytobiorców, nie zdawała sobie sprawy z tego, że kursy walut mogą się zmienić, a wtedy może się także i zmienić wysokość raty. Bardzo boleśnie przekonali się o tym zwłaszcza Ci, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich. Gdy pożyczali oni pieniądze, bank przeliczał waluty po kursie nieco powyżej 2 zł. Dzisiaj, kurs ten „dobija” lub przekracza 4 zł, więc jest prawie dwa razy wyższy. W związku z tym, kredytobiorcy muszą płacić o wiele większe raty. Jak łatwo się domyśleć, dla wielu rodzin jest to niezmiernie duże obciążenie i mają oni kłopoty z terminową spłatą swoich długów. Aby nie popaść w finansowe kłopoty, należy robić wszystko by raty płacić w terminie. A jeżeli w naszym domowym budżecie nie mamy odpowiedniej ilości środków, musimy je w jakiś sposób znaleźć.

Jednym ze sposobów na obniżenie miesięcznych kosztów związanych z kredytami walutowymi, jest kupowanie walut w kantorach internetowych. Dlaczego? Po prostu mają one o wiele lepsze kursy, niż banki czy kantory stacjonarne. Od kilku lat, nie musimy bowiem wymieniać walut po kursach jakie oferują nam banki, tylko możemy je kupować w sposób samodzielny. I do tego właśnie idealnie nadają się kantory online. Możemy w nich kupować waluty bez wychodzenia z domu, o dowolnej, korzystnej dla nas porze. Co więcej, wiele kantorów samodzielnie może zająć się spłatą naszych kredytów. Po prostu musimy im zgłosić, kiedy mamy ratę do zapłaty, w jakiej wysokości i musimy tylko pamiętać, aby mieć na naszym koncie w kantorze odpowiednią ilość złotówek. Gdy nadejdzie termin spłaty zadłużenie, kantor internetowy sam dokona wymiany złotówek na obcą walutę i prześle pieniądze na spłatę raty. Należy wiedzieć, że praktycznie nigdy za taką usługę nie musimy płacić. A jest to dla nas wielka wygoda, gdyż mamy pewność, że nasza rata będzie zapłacona na czas (oczywiście pod warunkiem że zasilimy konto w kantorze internetowym).

Oczywiście kantory internetowe i kupowanie w nich walut, jest tylko jednym ze sposobów znalezienia dodatkowej gotówki i terminową spłatę zadłużenia. Możemy też poszukać dodatkowej pracy, nawet na kilka godzin w tygodniu, dzięki czemu do naszego domowego budżetu będzie wpływać więcej pieniędzy. Możemy też poszukać oszczędności w naszych wydatkach, co także sprawi, że na naszym bankowym koncie zostanie więcej środków. Najważniejsze, by w obliczu finansowych kłopotów nie załamywać się, czy pożyczać kolejne pieniądze, tylko by szukać sensownego rozwiązania problemu, co zresztą robi zdecydowana większość kredytobiorców.

Czytaj więcej o radzeniu sobie ze spłatą kredytów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz