Pozostałe

Jak wybrać kredyt gotówkowy? 3 wskazówki.

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Decyzja o zaciągnięciu kredytu zwykle nie należy do najłatwiejszych i często towarzyszą jej negatywne emocje. Czy na pewno wybraliśmy najkorzystniejsze rozwiązanie? Czy bank nas nie oszuka, naliczając dodatkowe opłaty? Czy nie okaże się, że przyjdzie nam spłacić dwukrotność pożyczonej kwoty? To tylko nieliczne z pytań, które zadają sobie przyszli kredytobiorcy. Najtańszy kredyt gotówkowy znajdziesz na Totalmoney.pl. Na szczęście, wiele powyższych obaw jesteśmy w stanie rozwiać. Wystarczy, że będzie pamiętać o kilku wskazówkach. Oto one:

  1. Sprawdź RRSO

   Zastanawiasz się, co to takiego? RRSO to rzeczywisty koszt kredytu, uwzględniający prowizję, obowiązkowe ubezpieczenia, opłatę przygotowawczą itp. Banki bardzo często kuszą nas w reklamach wyjątkowo niskim oprocentowaniem. Jednocześnie nie wspominają o kosztach dodatkowych, które nawet pozornie tani kredyt mogą uczynić… drogim. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to najistotniejszy parametr kredytu, który pozwoli Ci ocenić jego opłacalność.

 

  1. Myśl przyszłościowo

   Gdy wiesz już, jaką kwotę masz zamiar pożyczyć, ustal, jak długo i w jakiej wysokości będziesz w stanie spłacać raty. Nie zakładaj najbardziej optymistycznego scenariusza i przygotuj się na różne, nie zawsze korzystne ewentualności. Zastanów się, czy w razie utraty pracy lub pogorszenia sytuacji finansowej, będziesz mógł spłacać wysokie raty. Jeśli nie, znacznie rozsądniejszym wyjściem może okazać się wydłużenie okresu kredytowania przy jednoczesnym obniżeniu wysokości rat. Upewnij się również, że w razie posiadania dodatkowych środków, będziesz mógł nadpłacić lub spłacić swój kredyt przed terminem.

 

 1. Porównuj

  Wydaje Ci się, że znalazłeś ofertę idealną? Nie bądź co do tego taki pewny, zwłaszcza do momentu porównania jej z innymi. Sprawdź parametry kredytów w innych bankach lub skorzystaj z dostępnych w sieci porównywarek. Niektóre, tak jak http://www.17bankow.com/, umożliwiają nie tylko porównanie kredytów w największych bankach, ale także bezpłatną konsultację z ekspertem.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

 • Dobrze jest też ubezpieczyć taki kredyt. Może i rata będzie troszkę wyższa, ale w przypadku pogorszenia się sytuacji materialnej to ubezpieczyciel przez rok czasu spłaca kredyt klienta.

Pozostaw komentarz