Wymiana walut

Jak nie kupować walut

Zamieszczono przez Marcin

Sposobów na zakup waluty mamy kilka. I każdy z nas będzie preferował jeden z nich. Albowiem każdy ma inne preferencje i w związku z tym, inne są jego priorytety. Dla jednego najważniejsza będzie cena związana z zakupem. Wtedy idealnym rozwiązaniem będą kantory internetowe, gdyż ich ceny są najbardziej korzystne. Ale z drugiej strony, wiele osób nie chce wymieniać pieniędzy przez Internet, gdyż nie lubią oni transakcji w sieci internetowej. Dla nich lepsza jest opcja wymiany walut w kantorze stacjonarnym. Ale w tym wypadku dochodzą nam kwestie związane z bezpieczeństwem. Albowiem musimy gotówkę fizycznie przynieść do kantoru, a może ona nam zostać skradziona lub możemy też ją zagubić. Nie ma więc jednej idealnej formy wymiany walut. Ale na pewno jest kilka wskazówek, które powiedzą nam jak nie wymieniać waluty. Postaramy się je tu opisać.

Jak pokazują statystyki, najczęściej wymieniamy waluty w okresie urlopowym. Albowiem coraz większa liczba naszych rodaków decyduje się na spędzenie swojego wolnego od pracy czasu poza granicami Polski. I tutaj mamy kilka wskazówek mówiących nam jak nie wymieniać walut. Na pewno nie powinniśmy tej czynności zostawiać na ostatnią chwilę. Gdy mamy więcej czasu, możemy znaleźć moment, w którym kurs wymiany będzie dla nas najkorzystniejszy. Jeżeli zostawimy transakcje na ostatnią chwilę, nie będziemy mieli wyboru i będziemy musieli zaakceptować kurs jaki w danym dniu obowiązuje. 

Drugim częstym błędem z jakim spotykamy się w czasie wymiany walut, to wymiana w miejscach, gdzie kurs nie jest zbyt korzystny. Mówmy tu o lotniskach czy portach morskich. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie jakie są tam oferowane kursy, z całą pewnością zauważymy, że nie są one zbyt korzystne. Podobnie sprawa wygląda, jeśli kantor znajduje się w jakich atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscach. Tam także oferowane kursy znacznie odbiegają od “normy”, więc na takiej wymianie także sporo możemy stracić. 

Częstym błędem w czasie wymiany walut, jest kupno zbyt jej dużej ilości. Oczywiście nigdy nie wiemy dokładnie ile będziemy jej potrzebować, ale jeśli nieco policzymy, będziemy mogli z jakąś dokładnością określić ile nam jej potrzeba. Dlaczego jest to ważne? Albowiem jeśli kupimy za dużo obcej waluty i jej nie wykorzystamy, z pewnością będziemy ją chcieli zamienić z powrotem na złotówki.  A w takim wypadku znowu stracimy. 

Błędy popełniane w czasie wymiany walut, mogą uszczuplić nasz portfel. Jeżeli transakcji dokonamy “z głową”, będzie ona bezpieczna a co równie ważne naszym portfelu pozostanie więcej pieniędzy.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz