Inwestuj w waluty na platformie eToro
Transfery walutowe

Międzynarodowe transfery pieniężne w Spoko.

Zamieszczono przez Marcin

Każdy kto przelewał pieniądze do innego kraju za pośrednictwem banku, z całą pewnością wie, że nie jest to tania operacja. Banki pobierają bowiem prowizję za taką usługę, a ponadto kurs po jakim odbywa się wymiana walut też pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się międzynarodowe transfery pieniężne, oferowane przez prywatne firmy. Jedną z najnowszych jest „Spoko”, dzięki której możemy wysłać pieniądze do kilkunastu krajów na całym Świecie.

Początkowo Spoko miało być wykorzystywane do przesyłania pieniędzy z Polski na Ukrainę. Jednakże właściciele portalu zaczęli stopniowo zwiększać ilość krajów, do których możemy dokonywać przelewów i dzięki temu, środki możemy przesłać nawet do tak odległych państw jak Indie, Pakistan, Azerbejdżan, Turkmenistan, Nigeria czy Kirgistan. Co ważne, prowizja za takie przelewy jest stosunkowo niska, a kursy wymiany bardzo atrakcyjne.

Jak wykonać przelew za pośrednictwem Spoko? Jest to bardzo łatwe. Gdy wykonujemy przelew po raz pierwszy, musimy się w firmie zarejestrować, podając podstawowe dane osobowe i numer telefonu. Jeżeli już korzystaliśmy z oferty Spoko, wystarczy zalogować się do serwisu. Kolejnym etapem jest podanie kraju z którego chcemy wysłać pieniądze, kraje do którego chcemy wysłać pieniądze, kwoty, a także sposobu w jaki pieniądze mają zastać przesłane i w jaki sposób zostaną odebrane. Co ważne, zanim zatwierdzimy transakcje i przelejemy środki, wiemy dokładnie po jakim kursie zostanie wykonane przewalutowanie, kiedy pieniądze będą do odbioru, a także jaką prowizję będziemy musieli zapłacić. Po wybraniu odpowiednich opcji i zatwierdzeniu transakcji, rozpoczyna się realizacja zlecenia.

W zależności od kraju, pieniądze można przesyłać z konta bankowego (przelew z rachunku lub płatność kartą), czy też używając aplikacji. Przesłane środki mogą być zaksięgowane na wskazane konto w banku, mogą zasilić nasze konto telefoniczne czy też można je odebrać w postaci gotówki. Wybór jest tu więc bardzo duży i każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcje.

Czy warto wykonywać międzynarodowe przelewy pieniężne za pośrednictwem aplikacji Spoko? Na pewno jest to opcja godna rozważenia. Zwłaszcza jeśli chcemy przesłać pieniądze do egzotycznych krajów, które nie zawsze znajdują się w ofercie innych podobnych portali.

 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz