Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Boliwii

Zamieszczono przez Marcin

Polacy coraz częściej na miejsce w którym można spędzić ciekawy urlop wybierają kraje nieco egzotyczne. Pomagają w tym biura podróży, które oferują coraz więcej wycieczek do Afryki czy Ameryki Południowej. Jednym z państw, do których coraz częściej wybieramy się na urlop jest Boliwia. W kraju tym znajduje się wiele atrakcji, zwłaszcza dla tych, którzy interesują się historią Indian czy dla tych którzy lubią oglądać piękne krajobrazy.

Wyjeżdżając na urlop do Boliwii, musimy zaopatrzyć się w miejscową walutę, albowiem naszymi złotówkami nie możemy się w tym kraju posługiwać. Obowiązującą w Boliwii walutą jest boliviano (międzynarodowy skrót BOB). Dzieli się ona na 100 centavos. W obiegu znajdują się monety o nominale 10, 20, 50 centavos a także 1, 2 i 5 bolivianos. Jeśli chodzi o banknoty to w obiegu spotkamy te o nominale 5, 10, 20, 50, 100 i 200 bolivianos.

Jak łatwo się domyśleć, w polskich kantorach bardzo ciężko znaleźć boliwijską walutę. A jeśli już gdzieś ją znajdziemy, kurs wymiany na pewno nie będzie zbyt atrakcyjny. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup dolarów amerykańskich i wymiana ich na miejscu. W miejscową walutę możemy zaopatrzyć się w bankach, kantorach czy nawet na ulicy. Musimy jednak w tym momencie uważać, gdyż może się zdarzyć że handlujący ma fałszywe banknoty.

W Boliwii bez problemu możemy posługiwać się kartami zarówno debetowymi jak i kredytowymi. Akceptowane są zarówno karty American Express jak i Visa. Jednak jeżeli będziemy posługiwać się kartami płatniczymi, musimy zdawać sobie sprawę, że z taką transakcją wiążą się dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem. Podobnie sytuacja będzie wyglądała jeśli będziemy wybierać pieniądze z bankomatów. Nie powinniśmy mieć problemów z ich znalezieniem, zwłaszcza w dużych miastach. Co ciekawe z bankomatów możemy bardzo często wybierać dolary amerykańskie. Są one także ogólnie akceptowalne w placówkach handlowych czy gastronomicznych.

Jeśli chodzi o zaopatrzenie się w dolary przed wyjazdem do Boliwii najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kantory internetowe. To właśnie w nich znajdziemy najlepsze kursy wymiany a co się z tym wiąże, za wydane złotówki dostaniemy wymienianej waluty.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz