Transfery walutowe

Jak przesłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, Wielka Brytania była jednym z niewielu państw, które otworzyły od razu rynek pracy dla naszych rodaków. W związku z tym, jak łatwo się domyśleć, wiele osób skorzystało z tej okazji i rozpoczęło pracę w UK. Mówi się, że dzisiaj na Wyspach Brytyjskich pracuje około 1 mln Polaków w praktycznie każdym zawodzie. Jak łatwo się domyśleć, zarabiają oni w funtach, gdyż jest to oficjalna waluta w UK. Jednakże często zdarza się, że chcą oni przesłać do Polski pieniądze, by wspomóc swoją rodzinę, czy w jakiś sposób je zainwestować. Czy mamy duży wybór, jeśli chodzi o sposoby transferu pieniędzy do Polski? Okazuje się że tak, a kilka poniżej opiszemy.

Przelewy bankowe

Wydawać by się mogło, że najprościej jest przesłać pieniądze z banku w Wielkiej Brytanii do banku w Polsce. I rzeczywiście wszystko jest tu bardzo proste. Wystarczy że w banku z którego chcemy dokonać przelewu, wyślemy pieniądze do Polski i po jakimś czasie, będziemy już z nich w naszym kraju mogli skorzystać. Niestety, takie przelewy mają dwie podstawowe wady. Po pierwsze, są one dosyć kosztowne, gdyż banki mogą pobierać za nie nawet kilkadziesiąt złotych. Po drugie, jeżeli nie mamy w Polsce konta w funtach, banki dokonają przewalutowania po swoich kursach, które nie są zbyt konkurencyjne w stosunku do innych podmiotów, za pośrednictwem których możemy przelewać pieniądze z UK do Polski.

Szybkie transfery pieniężne w Internecie

Na rynku działa bardzo wiele firm, oferujących szybkie przelewy z jednego kraju do drugiego, w tym również z Wielkiej Brytanii do Polski. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W UK wpłacamy do firmy funty (przez Internet lub w punkcie stacjonarnym), a firma dokonuje przewalutowania pieniędzy (po bardzo korzystnym kursie) i wpłaca złotówki na podane konto w Polsce. Jakie są zalety tego sposobu przelewania pieniędzy. Przede wszystkim szybkość z jaką pieniądze pojawiają się na polskim rachunku. Za dodatkową opłatą możemy mieć pieniądze nawet w kilka minut, po złożeniu dyspozycji. Niskie są też koszty przesyłki, które rozpoczynają się już nawet od 0.99 funta. Jakie firmy wykonują takie przelewy? Do najbardziej znanych należy TransferGo, Grosik, MoneyGram, czy TransferWise.

Szybkie transfery w punktach stacjonarnych

Osoby które nie lubią przelewać pieniędzy za pośrednictwem sieci internetowej, mogą skorzystać z firm, które posiadają punkty stacjonarne i za ich pośrednictwem przelać pieniądze do Polski. Możemy w takim przypadku skorzystać np. z firmy MoneyGram, czy Wester Union. Aby dokonać przelewu, musimy w punkcie danej firmy wpłacić pieniądze, podać konto na jakie przelać pieniądze i dokonać opłaty za przelew. Zwykle jest ona nieco wyższa niż w przypadku firm oferujących przelewy w sieci, ale czas po jakim pieniądze pojawią się w Polsce jest porównywalny.
Osoby pracujące w UK jeżeli chcą przesłać pieniądze do naszego kraju mają spory wybór. Należy więc zastanowić się tylko jaka opcja jest najlepsza i bezpiecznie przesłać pieniądze do Polski.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz