Kryptowaluty

Coraz bliżej wprowadzenia nowej kryptowaluty przez Facebook

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Facebook zamierza wprowadzić własną kryptowalutę. Obecnie serwis TechCruch podaje nieco więcej szczegółów na ten temat. Według serwisu, waluta ma zostać zaprezentowana już 18 czerwca i ma nazywać się Libra. Nie wiadomo czy nowa kryptowaluta dobrze się przyjmie, jednakże jej twórcy liczą, że będzie ona atrakcyjna dla krajów rozwijających się, w których tradycyjne waluty są niestabilne.

Jak będzie można wykorzystać nową kryptowalutę? Będzie je można wykorzystać w aplikacjach, które należą do Facebooka. Mówimy tu o Messenger czy WhatsApp. Prawdopodobnie firma ma także zamiar uruchomić specjalne terminale, które będą działały jak znane nam bankomaty. Sprzedawcy którzy oferują swoje produkty za pośrednictwem Facebooka i za pomocą nowej kryptowaluty będą rozliczać swoje transakcje, będa mogli liczyć na specjalne bonusy. Możliwe, że to właśnie z myślą o nowej kryptowalucie Facebook wprowadził wiele nowości związanych ze sprzedażą za pośrednictwem tej aplikacji, które mają ułatwić kupowanie i sprzedawanie.

Facebook prawdopodobnie stworzy fundację, której zadaniem będzie zarządzanie kryptowalutą. Co ciekawe, według nieoficjalnych informacji, zespół pracujący nad kryptowalutą miał wybór formy płatności za swoja pracę. Pracownicy mogli dostać pieniądze w formie tradycyjnej lub w nowej kryptowalucie.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz