Pozostałe

Jaką walutę zabrać na Dominikanę

Zamieszczono przez Marcin

Dominikana to jedno z najpiękniejszych pod względem turystycznych państwa na Świecie. Nie ma się więc co dziwić, że na urlop wybiera się tam coraz więcej osób. Z całą pewnością może to być “urlop życia” oczywiście jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy. Jednym z etapów tych przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednia walutę. Albowiem naszej złotówki, raczej na pewno nikt na Dominikanie nie zaakceptuje.

Walutą obowiązującą na Dominikanie jest peso dominikańskie – międzynarodowy skrót to DOP. Waluta ta została wprowadzona w roku 1844 po odzyskaniu przez ten kraj niepodległości. Peso dominikańskie dzieli się na centavos. W obiegu możemy znaleźć monety o nominale 1. 5. 10 i 25 pesos i banknoty o nominale 50, 100, 200, 500. 1000. 2000 pesos.

Jeżeli zamierzamy zabrać na nasz urlop pesos dominikańskie, możemy mieć ogromny problem aby go w naszym kraju kupić. Na pewno nie znajdziemy jej w kantorach internetowych. Jej sprzedaż mogą prowadzić nieliczne kantory stacjonarne, jednakże kurs wymiany tej waluty będzie dla nas bardzo niekorzystny. Na Dominikanie powszechnie akceptowalną walutą są dolary amerykańskie. Można też zapłacić EURO. W związku z tym, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie zakup tych walut w Polsce i wymiana ich na miejscową walutę gdy będziemy już na miejscu. Walutę tę można wymienić w kantorze lub w banku. Ponadto wiele hoteli czy restauracji przyjmie od nas wspomniane dolary czy EURO. Jednakże w tym przypadku także możemy spodziewać się gorszego przelicznika. Na Dominikanie powszechnie akceptowane są także karty debetowe i kredytowe. Jednakże i w tym przypadku możemy spodziewać się prowizji za przewalutowanie.

Jak już wspominaliśmy, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup dolarów amerykańskich i wymiana ich na Dominikanie na miejscową walutę. Oczywiście najtaniej dolary kupimy w jednym z wielu kantorów internetowych, jakie funkcjonują w naszym kraju. Cała procedura jest niezmiernie prosta, a oszczędności z nią związane mogą sięgać nawet 8%. Jest to więc spora kwota, którą możemy przeznaczyć na nasz urlop marzeń na Dominikanie.  

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz