Wymiana walut

Dlaczego nie wszyscy korzystają z kantorów internetowych

Zamieszczono przez Marcin

Nie lubimy za bardzo przepłacać za różnego rodzaju produkty czy usługi. Dlatego też staramy się zawsze szukać jakichś promocji, rabatów czy innego rodzaju sposobów, na zaoszczędzenie chociażby kilku złotych. Doskonałym przykładem na to, może być zwiększająca się każdego roku liczba klientów kantorów internetowych. Możemy dzięki nim zaoszczędzić sporo pieniędzy, wymieniając walutę po najlepszym kursie. Wydawać by się mogło, że w związku z tym kantory stacjonarne powinny być powoli zamykane, gdyż nie mają one zbyt dużo klientów. Tymczasem mają się one dobrze i nie słychać o masowym ich zamykaniu. Dlaczego? Albowiem w dalszym ciągu spora ludzi nie chce korzystać z kantorów internetowych. Zastanówmy się dlaczego tak jest. 

Dla wielu osób kantory internetowe to wielka wygoda. Można w nich waluty wymieniać o dowolnej porze dnia czy nocy i z dowolnego miejsca w którym przebywamy (oczywiście jeśli mamy połączenie z Internetem). A wszystko dzięki nowoczesnym technologiom. Dzięki nim, możemy wymieniać waluty bez wychodzenia z domu, zlecając zakup lub sprzedaż walut przez Internet. I chociaż do dokonania takiej transakcji potrzebna jest tylko podstawowa wiedza z zakresu obsługi komputera czy smartfona, to jednak w dalszym ciągu wiele osób nie wie jak dokonać takiej transakcji. Dla takich osób o wiele łatwiej jest udać się do banku lub kantoru stacjonarnego i tam dokonać wymiany. 

Kolejną grupą osób które nie chcą korzystać z kantorów w sieci są ci, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Czy mają rację? Raczej nie. Kantory internetowe stosują doskonałe zabezpieczenia, porównywalne z zabezpieczeniami w bankach, więc wymieniane pieniądze są w nich bardzo bezpieczne. Zresztą spacer do kantoru stacjonarnego lub banku jest o wiele mniej bezpieczny. Pieniądze może nam ktoś ukraść lub też możemy je w jakiś sposób zgubić. W przypadku kantoru online jest to niemożliwe, gdyż nie mamy do czynienia z walutą w gotówce. 

Inną grupą ludzi korzystających z kantorów stacjonarnych lub banków są ci, którzy po prostu o istnieniu kantorów w sieci nie wiedzą. I chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, to jednak tak jest. A niektórzy wprawdzie coś o nich słyszeli, ale nie wiedzą jak one działają i w jaki sposób odbywa się transakcja. Dlatego też na skutek swojej niewiedzy tracą, wymieniając waluty po gorszych kursach. 

Z pewnością moglibyśmy znaleźć jeszcze inne powody, dla których część z nas nie korzysta z kantorów internetowych. Albowiem każdy może mieć inne powody by wymieniać waluty w kantorach stacjonarnych czy bankach. Jednakże osoby takie muszą zdawać sobie sprawę z tego, że po prostu tracą na takiej wymianie pieniądze, gdyż kantory online oferują zdecydowanie najlpesze kursy jesli chodzi o waluty.

5/5 - (1 vote)

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz