Wymiana walut

Rkantor.com – kantor internetowy Raiffeisen Polbank

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Coraz więcej Polaków wymienia waluty. Wynika to z tego, że coraz częściej jeździmy za granicę na urlop, pracujemy tam, a dużo polskich biznesmenów współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Tę zwiększającą się ilość transakcji związanych z wymianą walut zauważyły banki, które chcą, aby jak najwięcej transakcji dokonywały się za ich pośrednictwem. I to min. dlatego Raiffeisen Polbank postanowił stworzyć swój kantor internetowy, który funkcjonuje pod nazwą Rkantor.com

Kantor ten ma kilka ciekawych opcji, których inne kantory nie posiadają. Przede wszystkim są związane z odbiorem wymienianej waluty. W innych kantorach internetowych, aby wymienić walutę możemy wtedy, gdy posiadamy konto walutowe. Natomiast w przypadku Rkantor.com, takiej konieczności nie ma. Albowiem wymienioną gotówkę możemy wybrać w jednym z oddziałów Raiffeisen Bank. Inną opcją związaną z wymianą gotówki, jest jej odbiór z bankomatów. Podczas wymiany możemy dostać specjalny kod, który musimy wprowadzić do bankomatu sieci Euronet i dzięki temu otrzymamy wymienioną gotówkę.

Rkantor.com daje nam możliwość wymiany waluty na dwa sposoby. Pierwszy – tradycyjny – czyli wymieniamy waluty po kursie, jaki proponuje nam kantor. Jeżeli zaakceptujemy ten kurs, zatwierdzamy transakcję, przelewamy jedną walutę, a kantor odsyła nam tę, której nam potrzeba. Drugim sposobem na wymianę waluty, jest tzw. wymiana społecznościowa. Dokonuje się ona pomiędzy dwiema osobami, a kantor jest tu tylko pośrednikiem. Sami ustalamy kurs walut jaki nas interesuje, albo akceptujemy kurs, jaki proponuje inna osoba. Wadą tego sposobu jest fakt, że czasem na wykonanie transakcji musimy czekać.

W Rkantor.com możemy wymieniać 19 walut. Co ważne, możemy je też przelewać do innych krajów. Obecnie kantor ten proponuje przelewy do 245 miejsc na całym Świecie. Jeżeli chodzi o przelewy walutowe do polskich banków, to za darmo możemy je wykonać do 14 największych. Natomiast jeśli chodzi o przelewy złotówkowe, to są one zawsze bezpłatne.

Oczywiście jak i inne kantory, także i Rkantor.com ma dla klientów specjalną promocję. Pozwala ona na wymianę walut po kursie średnim. Aby móc to robić, musimy „zdobyć” określoną ilość punktów. A punkty te możemy uzbierać na kilka sposobów. Po pierwsze, za zarejestrowanie się w kantorze, uzyskujemy 1000 punktów. Kolejne punkty możemy zdobywać za wymianę (w czasie transakcji zostaniemy poinformowani ile za nią otrzymamy punktów). Trzecim sposobem na uzyskanie punktów jest polecanie kantoru innym osobom. Za każdą osobę która z naszego polecenia zarejestruje się w Rkantor.com i dokona wymiany walut, otrzymamy 500 punktów. Aby otrzymać jeszcze 500 punktów, w czasie rejestracji należy podać kod 32771582. Jeżeli mamy uzbierane jakieś punkty – powiedzmy 3000 – możemy dokonać wymiany 3000 jednostek danej waluty po kursie średnim. Pozwala to na spore oszczędności, więc warto promocyjne punkty zdobywać.

 

 

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz