Transfery walutowe

Czym są międzynarodowe transfery pieniężne i jaką firmę wybrać?

międzynarodowe transfery pieniężne
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Chyba każdy dorosły człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w różnych krajach mamy różne waluty. Oczywiście pewnym wyjątkiem są tu kraje Unii Europejskiej w których płaci się jedną walutą czyli Euro. Jednak dla nas, jest to zupełnie inna waluta i w niewielu sklepach w naszym kraju możemy jej używać. Co więc zrobić, gdy musimy przesłać do innego kraju pieniądze, a dysponujemy tylko złotówkami? Sposobów mamy kilka a najbardziej “powszechnym” są przelewy walutowe. W skrócie, polegają one na tym, że przelewamy jedną walutę (np. złotówki), a osoba do której przelew wykonujemy otrzymuje inną walutę (np. Euro, franki, czy funty).

Transfery pieniężne możemy wykonywać na kilka sposobów. Najbardziej popularne są przelewy bankowe, które zlecamy w bankach, w których mamy nasz rachunek. Niestety są one stosunkowo drogie i nieopłacalne, gdyż banki nie tylko pobierają wysoka prowizję za ich wykonanie, ale także dokonują przewalutowania w bardzo niekorzystny dla nas sposób. Podobnie sprawa wygląda także w przypadku skorzystania z firm transferowych (np. Western Union). Transferu walutowego możemy dokonać także za pośrednictwem przekazu pocztowego, czy PayPala. Jednakże wszystkie te opcje charakteryzują się tym, że są dosyć drogie, a ponadto najczęściej musimy z gotówką fatygować się do okienka banku i firmy, by taki transfer zlecić.

Najlepszym, a przede wszystkim najtańszym rozwiązaniem dla osób które chcą zrobić transfer waluty do innego kraju,  jest skorzystanie z serwisu transferów walutowych online. Serwisy tego rodzaju, są nawet kilkukrotnie tańsze, niż inne przelewy walutowe wykonywane w tradycyjny sposób. Ponadto, przelew taki możemy zlecić bez wychodzenia z domu, siedząc sobie wygodnie na kanapie. Są one także bezpieczniejsze, gdyż nie musimy najpierw wypłacać gotówki, potem ją przenosić do innego punktu, wpłacać itp. Nie musimy też rewelacyjnie orientować się w niuansach Internetu i poruszania się po nim, gdyż strony internetowe serwisów, które takie transfery walutowe online przeprowadzają są bardzo intuicyjne i niejako same podpowiadają nam kolejne etapu procesu.

W naszym kraju funkcjonuje sporo serwisów, oferujących międzynarodowe transfery pieniężne online (najpopularniejsze znajdziesz poniżej). Możemy więc wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i dzięki niemu, w prosty, szybki a co najważniejsze tani sposób, przelewać złotówki bądź inną walutę do praktycznie wszystkich krajów świata.

Kilka najpopularniejszych serwisów, umożliwiających wysyłanie tanich i szybkich transferów międzynarodowych:

4/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Warto dodać, że są firmy specjalizujące się tylko w poszczególnych kanałach (np. Polska – Anglia), dzięki czemu mogą zaoferować jeszcze bardziej korzystną ofertę od tych wspomnianych, ogólnoeuropejskich.

Pozostaw komentarz