Banki

Porównanie kredytów gotówkowych – kalkulator

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

W sieci internetowej można korzystać z wielu różnych kalkulatorów, które pozwalają na dobór oferty telefonii komórkowej, opon do swojego samochodu, a także produktów finansowych, w tym zwłaszcza kredytów. Porównanie kredytów gotówkowych przy użyciu kalkulatora staje się banalnie proste i nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy na temat finansów.

Kredyty gotówkowe najczęściej wybieranym produktem finansowym

Z wielu różnych badań realizowanych na gruncie rynku finansowego w Polsce, wynika, że najczęściej Polacy wybierają z oferty różnych banków kredyty gotówkowe. Są to zobowiązania zwrotne, często udzielane od ręki, zwłaszcza dla klientów posiadających w danym banku swoje konto osobiste lub firmowe. Pozwalają one na uzupełnienie swojego domowego budżetu lub realizację dowolnych celów. Bank występujący w roli kredytodawcy nie musi być informowany, w jakim celu kredytobiorca zaciąga zobowiązanie kredytowe.

W zasadzie wszystkie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe posiadają w swojej ofercie kredyty i pożyczki gotówkowe. Dlatego wybór jednej opcji jest dla przeciętnego klienta trudny. Zwykle po kredyt udaje się on do swojego banku, a niekoniecznie właśnie w nim otrzyma najlepszą ofertę kredytową. Jej szybki i racjonalny wybór ułatwiają kalkulatory kredytów gotówkowych.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Najlepszym pomysłem dla przyszłego kredytobiorcy przy wyborze odpowiedniego kredytu jest skorzystanie z kalkulatora kredytowego na stronie kalkulator kredytu gotówkowego, który gromadzi i porównuje dane co najmniej z kilkunastu czy kilkudziesięciu banków. Wtedy klient ma realny przegląd ofert rynkowych i może wybrać taką, której parametry są dla niego najbardziej atrakcyjne.

Nie wystarczy porównać wyłącznie oprocentowania kredytu, ale pełnych kosztów, jakie są z nim związane, w celu wyboru najkorzystniejszej cenowo oferty. Banki mogą również uzależniać obniżenie marży czy prowizji pobieranej za przystąpienie do kredytu od faktu skorzystania przez klienta z dodatkowych produktów, np. założenia konta bankowego czy używania karty kredytowej wydanej do konta.

Dobry kalkulator kredytowy wyświetli dopasowane do wymagań klienta oferty kredytów, po wpisaniu takich parametrów jak:

  • pożądana kwota zobowiązania,
  • okres kredytowania,
  • typ spłacanych rat,

Na liście porównywanych kredytów u szczytu powinny znaleźć się te oferty, które mają najniższe koszty i najkorzystniejsze RRSO. Klient nie musi sam analizować ofert kredytów, gromadzić ich i zgłaszać się do doradców kredytowych w bankach. Nie traci na to czasu, ani energii, a kalkulator kredytów gotówkowych dostarcza mu wszystkich niezbędnych informacji.

4.5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz