Pozostałe

Jakie monety do portfolio: propozycje ze Starego Kontynentu

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Obok innych, również Europa jest regionem, który zasila rynek rozpoznawalnymi numizmatami lokacyjnymi. To o tyle ważne, że przynajmniej na początkowym etapie, warto stawiać na popularne egzemplarze. W jakimś stopniu może ułatwić to wejście i poznanie specyfiku właśnie tej odnogi rynku.

Pierwszym krajem w skali Europy, który zdecydował o dostarczeniu na globalny rynek kruszców inwestycyjnych własnych monet, jest Wielka Brytania. To właśnie tam, w 1987 roku, światło dzienne ujrzała seria, która znana jest jako Britannia. Zarówno nazwa, jak i motyw zaprezentowany na rewersie, jest nawiązaniem do czasów Imperium Rzymskiego. Widoczna tam wojowniczka, stanowi bowiem personifikacje ludów, które dziś nazwalibyśmy właśnie Brytyjczykami. Całość wykonana jest bardzo udanie pod względem estetyki. To może sprawić, że brytyjski numizmat, osiągnie niemałe kwoty także w środowisku kolekcjonerskim. W tym wypadku jednak, dobrze będzie przeprowadzić research. Pozwoli on choćby na łatwiejsze ustalenie ceny wyjściowej, jaką będzie można zażądać za posiadany egzemplarz. Także w wymiarze lokacyjnym, numizmat daje niemałe pole do popisu. Choćby dlatego, że największym nominałem nie jest tutaj – jak w wielu innych przypadkach – jedna trojańska uncja kruszcu. Postanowiono bowiem, że będzie to pięć uncji. Jest to zaleta niezwykle trudna do zbagatelizowania.

Jedna uncja, to z kolei wariant największy, jeśli chodzi o jedną z najlepiej prezentujących się monet bulionowych. Na takie miano z całym przekonaniem zapracowali twórcy Filharmonika. Jeśli powiemy, że krajem pochodzenia serii jest Austria, nazwa, stanie się dla wielu jasna. To właśnie w Wiedniu, odbywa się słynny Koncert Filharmoników. Z racji dnia, w którym się odbywa, znamy go też jako Koncert Noworoczny. Jest to bezapelacyjne jedna z najważniejszych cyklicznych imprez, w kulturalnym kalendarzu Starego Kontynentu. Dość powiedzieć, że o zakup biletu na ten koncert, jest niezwykle trudno. Wizualnie, najbardziej czytelnym nawiązaniem do tego wydarzenia, jaki można dostrzec na każdym z egzemplarzy w ramach serii, są organy piszczałkowe. Jest to instrument, który znajduje się właśnie w budynku Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, a tam odbywa się to święto muzyki klasycznej. Warte podkreślenia jest to, że w ramach serii ukazuje się także nominał 1/25 uncji. To propozycja wprost doskonała dla wielu tych, spośród inwestorów, którzy nie mogą się poszczycić zbyt okazałym budżetem. Śmiało ten właśnie wariant, można byłoby nazwać propozycją na każdą kieszeń.

Jeśli zdecydujemy się zamówić którąś z opisanych tu monet, możemy mieć niemal pewność, że nie pojawią się na niej żadne uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby negatywnie odbić się na przyszłej wartości monet. Zapewni to specjalne pudełko, które dodatkowo współgra estetycznie z zakupionym produktem.

Jeśli interesuje Cię inwestycja w metale szlachetne, w tym w złoto inwestycyjne, warto sprawdzić ofertę lokalnego dealera złota. Firma Tavex od ponad 30 lat działa na rynku kruszców inwestycyjnych, oferując swoim klientom złoto i srebro z dostępnością od ręki lub z wysyłką w 24 godziny! Oprócz tego w salonach stacjonarnych można wymienić ponad 60 walut z całego świata, na przykład kantor Lublin, jeden z oddziałów firmy Tavex, umożliwia odbiór przesyłek w punkcie lub z wysyłkę z dostawą pod wskazany adres.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz