Pozostałe

Czym kierować się wybierając konto w banku?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Bez konta bankowego bardzo trudno dzisiaj żyć. To właśnie za jego pośrednictwem robimy różnego rodzaju przelewy, płacimy rachunki, ale przede wszystkim otrzymujemy na nie nasze wynagrodzenia, emerytury lub renty. Chyba każdy bank w naszym kraju oferuje różnego rodzaju konta osobiste, które chociaż na pierwszy rzut oka wydają się one podobne, to jednak gdy dobrze się im przyjrzymy, to zauważymy nieco różnic. Czym więc kierować się wybierając dla nas najlepsze konto bankowe?

Dla zdecydowanej większości z nas, najważniejszym czynnikiem związanym z rachunkiem jest jego całkowity koszt. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o opłatę za prowadzenie konta. Musimy tu wziąć pod uwagę opłaty za przelewy, za kartę płatniczą, za stałe zlecenia itp. Banki często „ukrywały” te koszty, kusząc nas w reklamach brakiem opłat za prowadzenie rachunku ale za to pobierając prowizję za inne bankowe czynności. Na szczęście od niedawna w naszym kraju banki mają obowiązek prowadzenia konta, za które nie mogą pobierać żadnych opłat za prowadzenie, za 5 pierwszych transakcji, a także za 5 pierwszych w każdym miesiącu wypłat z bankomatów. Na pewno dla osób które szukają konta pod względem kosztów, jest to doskonała wiadomość.

Część osób wybiera konto bankowe nie tylko przez pryzmat kosztów. Dla nich liczy się także jakość świadczonych usług. Najlepsze banki w Polsce starają się więc tę jakość podnosić, aby klient wybrał właśnie ich ofertę. Stąd coraz więcej placówek danego banku, coraz bardziej rozbudowana bankowość elektroniczna, różnego rodzaju promocje dla stałych klientów itp. Wiele osób przy wyborze najlepszego konta, bierze także pod uwagę możliwość korzystania w danym banku z produktów kredytowych (debet, kredyt w rachunku), a produktów oszczędnościowych (konta oszczędnościowe, wyżej oprocentowane lokaty itp.).

Wybór konta bankowego to dosyć ważna sprawa. Ale gdy nie do końca orientujemy się w sprawach bankowych, możemy mieć wielki problem z wyborem najlepszej dla nas oferty. Pomocny w takim wypadku może okazać się ranking kont bankowych. Dzięki niemu, będziemy mogli szybko porównać oferty bankowe i łatwiej będzie nam podjąć decyzję, co do wyboru tego najlepszego dla nas.

5/5 - (3 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz