Pozostałe

Dofinansowanie z KPO

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dotacje dla firm oferowane są przez Krajowy Plan Odbudowy. Mogą z niego skorzystać zarówno mikro, jak i małe przedsiębiorstwa. Dzięki takim dotacjom możliwe jest rozwinięcie biznesu. Warto skorzystać z usług firmy Argonavi, która pomaga w pozyskaniu dotacji.

Krajowy plan odbudowy dotacje

Podstawowym założeniem Krajowego Planu Odbudowy jest odbudowa potencjału rozwojowego rodzimej gospodarki, która ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Dzięki Unii Europejskiej możliwe jest wsparcie budowy trwałej konkurencyjności gospodarski oraz wzrostu poziomu życia społeczeństwa w dłuższej perspektywie. Nasz kraj będzie miał do dyspozycji blisko 59 miliardów euro dotacji. Rozdzielone zostaną one na wiele branż. Z dotacji mogą skorzystać także mikroprzedsiębiorstwa, dla których będzie to idealna szansa na rozwój. Samodzielne pozyskanie dofinansowania nie jest prostym zadaniem. Najlepiej skorzystać z usług firmy Agronavi, która wyspecjalizowała się w pomocy w uzyskaniu dotacji nie tylko Unijnych, ale też krajowych. Przedsiębiorcy mogą liczyć na kompleksową pomoc w przystępnej cenie. Wsparcie na projekty to zachęta dla właścicieli firm, żeby z udziałem dotacji opracowali nowe produkty bądź technologie. Okazuje się, że Krajowy Plan Odbudowy oraz Zwiększa Odporności to program składający się z 54 inwestycji oraz 48 reform. Jego celem jest wzmocnienie gospodarki oraz zabezpieczenie jej przed kolejnymi potencjalnymi kryzysami. Polska ma otrzymać bliski 159 mld złotych, w tym 107 mld złotych w postaci dotacji oraz 51,6 mld złotych w formie preferencyjnych pożyczek, z których mogą skorzystać zarówno mali, mikro, jak i średni przedsiębiorcy. Nasz kraj jeszcze nie uzyskał dotacji, jednak ma się to zmienić w przyszłości.

Jakie są założenia Krajowego Planu Odbudowy?

Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej spora część budżetu Krajowego Planu Odbudowy zostanie przeznaczona na cele klimatyczne, bowiem aż 42,7 proc. Mowa tutaj głównie o rozwijaniu odnawialnych źródeł energii. Natomiast 21,3 proc. budżetu zostanie przeznaczone na transformację cyfrową. Fundusze z KPO pomogą szybciej osiągnąć wyznaczone cele. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą realizować nowe inwestycje. Polska będzie mogła liczyć na przyśpieszenie wzrostu gospodarczego, co wpłynie na zwiększenie zatrudnienia. Dotacje z KPO zostaną zainwestowane między innymi w rozwój gospodarki, innowacje, środowisko, edukację i zdrowie, a także cyfryzacje. Według szacunków, z dotacji unijnych skorzysta ponad  50 tysięcy przedsiębiorców z całego kraju. Jest to ogromna szansa na rozwój biznesu.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz