Pozostałe

Czy pożyczki prywatne są bezpieczne?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

W sieci internetowej coraz częściej możemy spotkać ogłoszenia od prywatnych osób, którzy oferują pożyczki. I chociaż zwykle w ten sposób możemy pożyczyć jakieś niezbyt wielkie sumy, to jednak coraz częściej w grę wchodzą tu kwoty, za które możemy nawet kupować nieruchomości. Zastanówmy się czy są to pożyczki bezpieczne i to zarówno z punktu pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy.

Czy możemy zostać oszukani jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej? Niestety tak. Musimy więc robić wszystko by takiej sytuacji unikać. Po pierwsze, nie wpłacajmy osobie która chce nam udzielić pożyczki żadnych pieniędzy przed podpisaniem umowy i wypłatą środków. Często nieuczciwi pożyczkodawcy oczekują od nas zapłacenia prowizji czy innej opłaty zanim pieniądze pojawią się na koncie. Jeżeli spotkamy się z takim warunkiem udzielenia pożyczki – lepiej od razu zrezygnujmy, gdyż na 99% zostaniemy oszukani. Ponadto jeżeli pożyczkodawca będzie wymagał od nas kontaktu telefonicznego lub poprzez SMS-y, a podane przez niego numery zaliczane są do grupy numerów „drogich”, także od razu zrezygnujmy z pożyczki. Albowiem zamiast pożyczki dostaniemy tylko wysoki rachunek za nasz telefon, z którym będziemy się musieli uporać.

Oczywiście przy pożyczkach prywatnych, spore ryzyko ponosi też osoba, która je udziela. Nigdy bowiem do końca nie jest pewna, czy pożyczone pieniądze trafią do niego z powrotem. Często by tak się stało, sprawa musi zostać oddana do komornika, co znacznie wydłuża cały proces i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego też jeżeli zdecydujemy się na taki sposób pomnażania naszych oszczędności pamiętajmy, by dywersyfikować nasze pożyczki, a także by je dobrze zabezpieczyć, co ułatwi ich odzyskanie.

Pożyczki prywatne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Albowiem często są one o wiele tańsze od pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe, a po drugie, jest je o wiele łatwiej uzyskać niż w banku. Jednakże zarówno pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca muszą tu być ostrożni, by nie zostać oszukanym przez nieuczciwe osoby, które mają wobec nas nie zawsze zgodne z prawem zamiary. Jeżeli szukasz pewnej i uczciwej pożyczki przejdź pod adres https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-prywatne-od-reki/

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz