Pozostałe

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeśli przedsiębiorcy posiadają jakiekolwiek nieruchomości, np. mieszkanie, dom, działkę budowlaną czy grunt rolny, mogą starać się o uzyskanie finansowania, które często jest o wiele bardziej atrakcyjne niż kredyt w banku czy wsparcie funduszu equity. Mowa o pożyczce pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości o znakomite rozwiązanie dla firm, mających problemy z płynnością finansową, zatory w płatnościach lub poszukujących środków na przeprowadzenie inwestycji. Na czym polega to rozwiązanie i kto może wypłacić środki?

Co jest podstawą udzielenia pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są nazywane również pożyczkami hipotecznymi. Zabezpieczeniem tego typu finansowania może być kilka rodzajów nieruchomości. Wierzyciel dokonuje wpisu hipoteki do określonej księgi wieczystej domu, mieszkania lub działki. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci swojego zobowiązania, może liczyć się ze licytacją lub przejęciem danej nieruchomości. To jednak bardzo rzadka sytuacja. Najczęściej otrzymane w ramach kredytu środki zostają dobrze spożytkowane, a następnie zwracane zgodne z planem.

Jakie podmioty udzielają tego typu pożyczek?

Zarówno kredyty, jak i pożyczki hipoteczne są oferowane przez banki oraz instytucje pozabankowe, np. wyspecjalizowane fundusze. Korzystając z usług banków trzeba liczyć się ze skomplikowanym procesem wyceny nieruchomości i sprawdzeniem zdolności kredytowej, co wiąże się z długim czasem oczekiwania na wydanie decyzji. Fundusze, zajmujące się udzielaniem pożyczek pod zastaw nieruchomości działają o wiele sprawniej. Jedną z najlepiej ocenianych, renomowanych spółek z tej branży jest Smartvest. To firma od wielu lat udzielająca finansowania podmiotom gospodarczym. Dzięki bogatemu doświadczeniu gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo współpracy oraz bezproblemowe przyznawanie pożyczki. Proces wydawania decyzji o przekazaniu środków skraca się do minimum. Fundusz udziela wsparcia nawet firmom, które mierzą się z trudną sytuacją finansową.

Kto może starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Finansowanie zabezpieczone hipoteką to świetne rozwiązanie dla małych i dużych przedsiębiorstw, które:

– utraciły płynność finansową,

– borykają się z zatorami w płatnościach,

– chcą spłacić komornika lub skonsolidować swoje zobowiązania wobec innych instytucji,

– potrzebują pieniędzy na przeprowadzenie inwestycji,

– są nowe na rynku i muszą zdobyć środki na rozwój,

– nie mogą otrzymać finansowania ze względu na złą historię w BIK lub KRD,

– zamierzają zwiększyć wartość sprzedawanej nieruchomości.

W każdym z tych przypadków fundusz Smartvest chętnie udziela pożyczki pod zastaw nieruchomości. Uzyskanie finansowania jest możliwe także w wielu innych sytuacjach. Tak doświadczone firmy gwarantują elastyczne podejście do każdej sprawy. Umowy spisuje się u notariusza, co dodatkowo zabezpiecza interesy obu stron. Warto korzystać z tego typu rozwiązań – w ramach pożyczki pod zastaw nieruchomości można bardzo szybko otrzymać wysoką kwotę bez konieczności spełniania wielu uciążliwych formalności.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz