Wymiana walut

Jakie korzyści daje kantor internetowy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Planujesz wymianę większej kwoty pieniędzy na inną walutę? Obawiasz się wysokich kosztów tego typu transakcji? Faktycznie: koszt przewalutowania dużych sum pieniężnych może być wysoki. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez kantor internetowy. Sprawdźmy, czym on jest i jakie daje korzyści klientowi.

Kantor internetowy, nazywany także e-kantorem, jest internetową platformą wymiany walut. Działa on podobnie do tradycyjnych („stacjonarnych”) kantorów, jednak w przeciwieństwie do nich proponuje klientom jedynie transakcje bezgotówkowe. Wymiana walut jest możliwa dzięki wykonywaniu przelewów pomiędzy kontem klienta w banku a jego kontem w wybranym kantorze internetowym. Następnie klient wskazuje docelowe konto oraz wybiera walutę, na którą chce zamienić przelaną kwotę pieniędzy i zatwierdza transakcję. Oczywiście kantory internetowe różnią się także między sobą, dlatego przed podjęciem decyzji o korzystaniu z oferty konkretnego kantoru należy zapoznać się z czynnikami wpływającymi na atrakcyjność oferty danego kantoru. Poniżej przedstawiamy natomiast podstawowe korzyści wynikające z korzystania z internetowych kantorów.

Kantor internetowy – korzyści dla klienta

Coraz większa liczba klientów docenia korzyści, które daje kantor internetowy. Zanim więc złożysz dyspozycję przelewu międzynarodowego lub pójdziesz do banku w celu przewalutowania pieniędzy, sprawdź ofertę kantorów internetowych. Najważniejsze zalety korzystania z e-kantorów to:

  • niższe opłaty za przewalutowanie;
  • możliwość wykonywania przelewów krajowych i zagranicznych;
  • szybkie i sprawne transakcje;
  • możliwość zlecenia przewalutowania w dogodnym dla klienta miejscu i czasie;
  • bezpieczeństwo transakcji;
  • intuicyjne panele użytkownika;
  • dodatkowe rabaty (w wybranych kantorach).

Przyjrzyjmy się bliżej wymienionym powyżej korzyściom. Możliwe, że zachęcą Cię one do korzystania z usług internetowych punktów wymiany walut.

Oszczędność pieniędzy dzięki niższym opłatom

Wymiana pieniędzy z jednej waluty na drugą zawsze jest uzależniona od kursu danej waluty wykazanego przez NBP. Każda instytucja zajmująca się wymianą walut dodaje jednak do tego kursu pewną dodatkową kwotę i dopiero tak „podwyższony” kurs proponuje swoim klientom. Zazwyczaj najmniej korzystne kursy walut proponują banki. Kantory najczęściej stanowiły bardziej korzystny wybór dla konsumenta.

Jednak zdecydowanie najkorzystniejszą ofertę mają kantory internetowe. Proponują one klientom przewalutowanie nawet o 6% – 8% tańsze niż banki lub kantory tradycyjne. To bardzo dużo, zwłaszcza, jeśli chodzi o większe kwoty pieniędzy.

Dodatkowo kantor internetowy proponuje znacznie niższe opłaty za samo wykonanie np. przelewu międzynarodowego. Przelew pieniędzy za pośrednictwem banku na konto zagraniczne nierzadko wiąże się z opłatą rzędu kilkudziesięciu – kilkuset złotych (zależy od wysokości przelewanej kwoty). Oplata ta w e-kantorze wynosi często kilka złotych.

Przelewy krajowe i zagraniczne

Kantor internetowy umożliwia klientom zarówno wykonywanie przelewów krajowych (np. na konto kredytu hipotecznego w walucie obcej), jak i przelewów zagranicznych. Już w chwili wykonywania przelewu klient może obliczyć, jaka kwota dotrze na rachunek docelowy.

Szybkie i sprawne transakcje

Przelewy międzybankowe krajowe zlecane tradycyjnie w banku trwają zazwyczaj około jednej doby, a przelewy międzynarodowe – co najmniej kilka dni. Kantor internetowy to instytucja posiadająca sieć powiązań w kilkunastu bankach w Polsce oraz wielu bankach zagranicznych. Z tego względu czas realizacji przelewu w e-kantorze wynosi zazwyczaj od kilkudziesięciu sekund do około 2 dni (w przypadku przelewów zagranicznych).

Wygodne zlecanie transakcji

W kantorze internetowym klient może dokonać wymiany walut przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie musi także jechać do oddziału banku lub kantoru stacjonarnego. Transakcję zleca za pośrednictwem Internetu, co jest wygodne i pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Bezpieczeństwo transakcji

Kantor internetowy zapewnia klientom pełne bezpieczeństwo powierzonych mu pieniędzy. Podstawą w tym zakresie jest odpowiednie zabezpieczenie systemu internetowego przed dostępem osób trzecich oraz uprawnienia do świadczenia usług płatniczych (np. w formie licencji wydawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego).

Intuicyjna obsługa

Korzystanie z usług e-kantoru jest łatwe i wygodne. Wystarczy założyć konto na platformie kantoru internetowego, a potem intuicyjnie można dokonywać wymiany. W razie wątpliwości można skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z konsultantem.

Dodatkowe rabaty

W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej kantorów internetowych. Nic więc dziwnego, że walczą one o przyciągnięcie klientów. Bardzo często klient może liczyć na dodatkowe punkty rabatowe w wybranym kantorze, umożliwiające jeszcze tańszą wymianę walut. Przed zleceniem wymiany warto sprawdzać informacje o rabatach proponowanych przez e-kantory.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz