Pozostałe

Co zrobić, gdy brakuje gotówki?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Są takie chwile w życiu, gdy się nie układa, a na dodatek mamy problemy finansowe. Czasami to właśnie przez te kłopoty z pieniędzmi pojawia się frustracja, która jest jak stan zapalny w ciężkiej chorobie – dzieje się coraz gorzej, a zwykłe środki już nie działają. W takiej sytuacji potrzeba konkretnego dopływu gotówki, takiego, który załatałby dziurę w budżecie. A jak nie możemy liczyć na to, że rodzina czy znajomi nam w tej sytuacji pomogą, to co zrobić?

Na szybko!

Odpowiedzią jest szybka chwilówka, dzięki której możemy poradzić sobie z problemami finansowymi. Warto skorzystać z takiego zastrzyku gotówki, gdy mamy problemy finansowe, gdy pieniądze są nam potrzebne “na już”, kiedy pojawi się niespodziewany wydatek, przed świętami czy innym, ważnym wydarzeniem. Oczywiście, zawsze zwracajmy uwagę na to, od kogo pożyczamy, bo jak w każdej branży, także i tu można naciąć się na oszustów.

Jak więc sprawdzić firmę, czy jest uczciwa?

Przede wszystkim zasięgnijmy opinii w internecie, bo na wielu forach znajdziemy różne zdania na ten temat. Oczywiście podejdźmy do nich rozsądnie, bo zdarza się, że niektóre z nich są pisane przez osoby z tychże właśnie firm, więc nie ma w nich ani cienia wiarygodności. Na pewno jednak pewne opinie się powtarzają, więc można wyciągnąć pewne wnioski na dany temat.

Inna sprawa jest taka, że jak firma pożyczkowa będzie chciała od nas uiszczenia jakichś opłat, na przykład przygotowawczą, podpisania weksla in blanco czy zatwierdzenia umowy, której nie rozumiemy, to szybko zrezygnujmy z usług takiego podmiotu. W przeciwnym razie możemy być pewni, że nie wyjdziemy na tym dobrze, a nasze obecne kłopoty finansowe mogą być niczym w porównaniu z tym, co nasz czeka w przyszłości.

Ważne źródła

Zawsze więc trzeba zweryfikować, czy dana firma pożyczkowa jest godna zaufania. Istnieją kompetentne źródła, dzięki którym pozyskamy niezbędne informacje na ten temat. Sprawdzajmy, czy dany podmiot figuruje w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Jest to zweryfikowana baza, gdzie znajdziemy spis pożyczkodawców z całej Polski. Jak dana instytucja pozabankowa tam widnieje, to możemy być pewni, że jest legalnie działająca, sprawdzona, na pewno nie jest tworem nakierowanym na oszukiwanie ludzi.

Pamiętajmy o tych zasadach, bo dzięki nim zaoszczędzimy sobie sporo nerwów, frustracji, nieoczekiwanych negatywnych zdarzeń. Przecież nie chcemy z drobnych problemów finansowych zrobić sobie większych, które ciężko zakończyć. To bardzo ważne dla każdej osoby, która korzysta z pomocy instytucji pozabankowych.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz