Forex Kryptowaluty

Czy warto inwestować w waluty (kryptowaluty) niewielkie kwoty

Zamieszczono przez Marcin

Bardzo często w czasie rozmowy ze znajomymi poruszane są tematy związane z pieniędzmi czy ich inwestowaniem. I bardzo często słyszymy wtedy, że nie inwestujemy pieniędzy, gdyż ich nie mamy. Mamy jakieś małe “zaskórniaki”, które według nas nie warto w ogóle ruszać z konta. Ale czy to prawda? Czy warto inwestować nawet niewielkie kwoty, jeśli mogą nam one przynieść nawet nie duży zysk? Prześledźmy to na przykładzie inwestowania w waluty lub kryptowaluty

Na samym początku musimy powiedzieć dosyć wyraźnie, że zarówno inwestycja w waluty jak i kryptowaluty jest bardzo ryzykowna. Co oznacza ni mniej ni więcej, że łatwo nasze pieniądze możemy stracić. Ale z drugiej strony, inwestując nawet niewielkie kwoty mamy szansę zarobić spore pieniądze. A przecież o to w inwestowaniu chodzi. Jak więc zarabiać na walutach lub kryptowalutach? Wydaje się to bardzo proste. Musimy “wyczekać” na moment, gdy są one tanie i sprzedać, gdy ich wartość wzrośnie. Jest tu tylko jeden podstawowy problem. Jak określić kiedy ich wartość jest niska a kiedy wysoka. Kursy walut czy kryptowalut zmieniają się nieustannie i czasami ciężko “połapać się” w tym wszystkim i odpowiedzieć sobie na pytanie, o co tu chodzi. Dlatego ważne by przed rozpoczęciem inwestowania zapoznać się z tym tematem jak najbardziej. Poszukajmy informacji od czego uzależnione są kursy walut i kryptowalut, jak powinniśmy te czynniki przewidywać i interpretować itd. Znakomitym rozwiązaniem może okazać się założenie konta DEMO, na jakiejś platformie do inwestowania. Możemy na nim poznać wszystkie tajniki inwestowania, bez żadnych strat finansowych. 

Ale czy warto inwestować niewielkie kwoty? Na pewno tak. Ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że inwestycja w waluty i kryptowaluty nie jest dla każdego. Musimy mieć mocne nerwy i być odporni na stres, a przede wszystkim nasze decyzje powinny być podejmowane bardzo szybko. A niestety nie każdy potrafi to robić. Dla osób niezdecydowanych czy nie lubiących ryzykować, waluty czy kryptowaluty nie będą najlepszym rozwiązaniem. Dla nich lepsze będa bezpieczne instrumenty finansowe jak lokaty czy obligacje skarbu państwa. Bo chociaż zysk jest z nich niewielki, to jednak są one bardzo bezpieczne i praktycznie nie ma szans, abyśmy nie odzyskali naszych pieniędzy.  

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz