Pozostałe

Ekspert finansowy – kiedy skorzystać z jego usług?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Pieniądze są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka, to przecież dzięki nim jesteśmy w stanie opłacić czynsz, kupić artykuły żywnościowe, czy też realizować swoje pasje. Jednak większość osób raczej nie zna się zbytnio na zagadnieniach związanych z finansami, dlatego czasami w swoim życiu musi skorzystać z usług profesjonalnego eksperta.

Kupno mieszkania bez ryzyka

Właściwie każda osoba, która ma a sobą kupno mieszkania musiała wziąć kredyt hipoteczny, aby sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji niezbędny może się okazać ekspert finansowy, który:

  • sprawdzi zdolność finansową
  • przedstawi ofertę z różnych banków
  • zajmie się kwestiami formalnymi

Zanim bowiem wybierzemy wymarzone mieszkanie musimy się upewnić, czy rzeczywiście jest nas na nie stać, banki są bowiem obecnie bardzo wymagające w tej kwestii. Dlatego już na początku przygody z kupnem warto wybrać się do eksperta, który przeważnie oferuje darmowe usługi w tym zakresie, otrzymuje bowiem prowizję od banku, w którym zdecydujemy się wziąć kredyt. Oczywiście zdolność finansową można sprawdzić z pomocą specjalnego kalkulatora online, jednak często działa on błędnie. Ekspert natomiast weźmie pod uwagę nie tylko nasze obecne zobowiązania, ale również historię kredytową, prognozowane zarobki i wiele innych czynników. Znając już naszą sytuację finansową wyszuka on dla nas najciekawsze oferty wśród banków, zwyczajowo składa się wnioski kredytowe do 2-3 placówek. Poza tym zajmie się on skompletowaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku, co stanowi ogromne ułatwienie w przypadku kredytu hipotecznego, obwarowanego różnymi wytycznymi.

Mądre i opłacalne inwestycję

Jednak nie tylko w przypadku wzięcia kredytu hipotecznego może okazać się przydatny ekspert finansowy. Z jego usług warto również korzystać w przypadku, kiedy zarabiamy więcej pieniędzy niż jesteśmy w stanie wydać i chcielibyśmy je mądrze zainwestować. W tym wypadku usługa eksperta będzie już płatna, jednak korzystając z niej mamy znacznie mniejsze ryzyko, że inwestycja będzie dla nas szkodliwa. Najczęściej eksperci sugerują, aby nadmiar środków przeznaczać na zakup:

Ta pierwsza opcja jest wybierana przez osoby, które chcą mieć zysk zagwarantowany, jednak zadowolą się niewielką kwota. Obligacje skarbowe dają bowiem gwarancję wypłacalności, w końcu są generowane przez państwo. Inwestycja na giełdzie to sposób na podwojenie swoich pieniędzy, dlatego też wiąże się ze stosunkowo dużym ryzykiem. Jednak dobry ekspert, orientujący się w realiach, w znacznym stopniu zmniejszy ryzyko straty. Jeśli natomiast mieszkamy w dużym, akademickim mieście, opłacalna może się okazać inwestycja w nieruchomości. Kupno mieszkania z rynku wtórnego, zdatnego do zamieszkania, pozwoli nam w krótkim czasie wynająć je po cenie rynkowej, tym samym zarabiając każdego miesiąca sporo pieniędzy na nim. Oczywiście należy pamiętać, aby opłacać podatek z tytułu wynajmu, dzięki temu zwiększymy swoją zdolność kredytową na przyszłość.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz