Wymiana walut

Walutomat startuje z API dla biznesu

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Walutomat.pl po raz pierwszy publicznie udostępnił swoje know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Ta znana platforma startuje z otwartym API dla firm, które są zainteresowane wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe i zagraniczne.

Publiczne API pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

– To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą poszerzyć usługi dla klientów, partnerów i zautomatyzować swoje procesy rozliczeniowe, wykorzystując gotowe, sprawdzone rozwiązania naszej platformy – mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One SA, operatora Walutomat.pl. – API to funkcjonuje już m.in. w serwisie Przelewy24 i jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z mechanizmu działania, jak i możliwości, jakie ono daje.

Publiczne API pozwala przykładowo łączyć systemy księgowe, magazynowe, zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z funkcjami rozliczeń z kontrahentami w oparciu o wymianę walut i przelewy walutowe. Co ważne, integrację techniczną i funkcjonalną można dostosować do indywidualnych potrzeb partnerów.

– Warto podkreślić, że nasze API jest zabezpieczone niezależnym od loginu i hasła kluczem, a zlecenie transakcji wymaga dodatkowego podpisu kryptograficznego. To gwarantuje bezpieczeństwo tego rozwiązania – wylicza Artur Maliszewski, dyrektor IT serwisu.

Walutomat.pl jest najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Z jego usług korzysta ponad 275 tys. Klientów. Spółka Currency One, operator serwisu, jest Krajową Instytucją Płatniczą, działającą na licencji Komisji Nadzoru Finansowego.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz