Pozostałe

Kiedy długi nie dają spać – kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Finanse to kwestia delikatna – szczególnie, kiedy pieniędzy brak, a wierzyciele wysyłają kolejne wezwania do zapłaty grożąc pozwem sądowym i egzekucją komorniczą. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której mamy nóż na gardle. Jeżeli jednak z jakichś powodów nasza sytuacja pogorszyła się na tyle, że nie jesteśmy w stanie spłacić bieżących zobowiązań, rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt lub pożyczka pozwalające na połączenie istniejących zaległości finansowych w jedno zobowiązanie. Kredyt konsolidacyjny pokrywa szereg mniejszych długów, dzięki czemu zwalniamy się ze zobowiązań względem wielu wierzycieli. W ten sposób do spłaty pozostaje nam już tylko jedno zobowiązanie. Jest ono większe, jednakże posiada dłuższy okres kredytowania. W praktyce spłatę takiego kredytu rozłożyć można na kilka lub nawet kilkadziesiąt rat. Niektóre oferty, jak np. https://ekassa.pl/kredyt-konsolidacyjny przewidują możliwość pokrycia naszych długów oraz wypłaty dodatkowych środków, które pozwolą nam na chwilę stanąć na nogi. Musimy bowiem pamiętać, że większość ofert nie przewiduje możliwości wypłaty pożyczki konsolidacyjnej bezpośrednio na konto wnioskodawcy. Starając się o takie wsparcie będziemy musieli określić dokładnie jakie zobowiązania chcemy z niego pokryć, a pożyczkodawca zrobi to w naszym imieniu spłacając naszych wierzycieli bezpośrednio. Jest to zabezpieczenie dla instytucji udzielającej nam kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu ma ona pewność, że nasze poprzednie zobowiązania faktycznie zostaną spłacone. Można więc powiedzieć, że kredyt ekassa wyróżnia się na rynku, ponieważ jako jeden z nielicznych pokrywa wierzycieli oferując jednocześnie dodatkowe pieniądze dla wnioskodawcy.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

O przyznanie kredytu konsolidacyjnego może starać się każda osoba, która zmaga się z kilkoma pożyczkami jednocześnie, a których to nie jest w stanie spłacić w wyznaczonym terminie. Kredyt konsolidacyjny okazuje się wtedy znacznym wsparciem, ponieważ pozwala na wydłużenie okresu kredytowania i pozbycie się stresu związanego z ciągłymi wezwaniami do zapłaty, które przewyższają nasze aktualne możliwości.

Czy kredyt konsolidacyjny jest dla mnie korzystny?

To pytanie może pojawić się szczególnie, gdy nasi dotychczasowi wierzyciele oferują możliwość przedłużenia terminu spłaty udzielonych pożyczek za dodatkową opłatą. W praktyce jednak dokonywanie wielu dodatkowych opłat przyczynia się do poniesienia dodatkowych kosztów, które w żaden sposób nie zmniejszają naszego dotychczasowego zadłużenia. Choć w przypadku kredytu konsolidacyjnego również poniesiemy koszty związane z jego udzieleniem to jednak są one znacznie niższe niż gdybyśmy chcieli przedłużać inne pożyczki w nieskończoność. Połączenie wielu zobowiązań w jedno i spłacanie go regularnie wpłynie również korzystnie na naszą historię kredytową, w której nie pojawią się niepotrzebne zaległości i informacje o niewywiązywaniu się ze zobowiązań względem wielu różnych podmiotów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • potrzebowałem pilnie kasy na nowy telefon, złożyłem wniosek i myślałem że weryfikacja będzie trwała dłużej ale analiza była szybka wszystko odbywa się online, polecam!

Pozostaw komentarz