Wymiana walut

Karta wielowalutowa Alior Banku – nowa oferta dla firm

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Alior Bank ma dla swoich biznesowych klientów nową propozycją. Jest nią karta wielowalutowa, dzięki której możemy płacić w 23 walutach. Jakie to waluty? Otóż są to: euro, dolar amerykański, funt brytyjski, korona szwedzka, korona norweska, frank szwajcarski, dolar australijski, dolar kanadyjski, korona czeska, rubel, forint, jen, lira turecka, lej rumuński, lew bułgarski, rand południowoafrykański, peso meksykańskie, kuna chorwacka, juan chiński, bat tajlandzki, szekel izraelski, dolar hongkoński i korona duńska.

Kartą wielowalutową z Alior Banku możemy zarówno płacić bezgotówkowo (w sklepach stacjonarnych i przez Internet), możemy wybierać gotówkę z bankomatów, a także dokonywać płatności GooglePay i ApplePay. A jak działa taka karta? Jest to bardzo proste. Nasza karta “podpięta” jest do naszego głównego rachunku walutowego (w Alior Bank jest to rachunek w EURO) i do rachunków pomocnicznych prowadzonych w innych walutach. Gdy dokonujemy transakcji, karta sama rozpozna z którego konta należy pobrać pieniądze. Jeżeli więc płacimy za zakupy w Londynie, karta automatycznie obciąży nasz rachunek w funtach brytyjskich. Jeżeli kupujemy coś w sklepie internetowych gdzie ceny podane są w dolarach amerykańskich, pieniądze zostaną pobrane z konta “dolarowego”. Jest to dla posiadacza karty bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż nie ponosi on kosztów związanych z przewalutowaniem. Jeżeli transakcja jest przeprowadzana w walucie której karta nie obsługuje, lub w walucie w której posiadacz karty nie ma rachunku, zawsze obciążony zostanie rachunek główny czyli w EURO. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z przewalutowaniem.

Jakie są koszty związane z kartą?

Otóż na dzień dzisiejszy przedstawiają się one w następujący sposób:

Prowizja od transakcji bezgotówkowych:

  • 0% w przypadku transakcji w EUR, GBP, USD, SEK, NOK
  • 1% dla pozostałych walut w przypadku posiadania konta walutowego powiązanego z kartą
  • 3% w walucie innej niż EUR i rozliczanej na rachunku w EUR

Prowizja od wypłat z bankomatów:

  • 0 zł w bankomatach Alior Bank,
  • 1% min 3 zł w pozostałych bankomatach krajowych,
  • 3% min 6 zł w bankomatach zagranicznych

Za wydanie pierwszych 3 kart nie musimy nic płacić. Za każdą kolejną musimy jednak zapłacić 30 zł. Podstawowa opłata za kartę to 3 zł miesięcznie a dodatkowa 6 zł miesięcznie. Zwolnieni z niej są ci klienci którzy w danym miesiącu przeprowadzą z użyciem kart min 4 transakcje. Za podpięcie do karty pierwszych 5 rachunków bank nie pobiera prowizji. Za każdy kolejny rachunek musimy zapłacić 30 zł.

Karta wielowalutowa jest doskonałym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy muszą wykonywać transakcji w wielu walutach. Mogą oni w tym przypadku zaoszczędzić sporo pieniędzy dzięki braku konieczności przewalutowania, co zawsze jest bardzo kosztowne.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz