Pozostałe

Czy inwestycja na rynku walutowym jest trudna?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Już od ponad dekady, z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się inwestycje na rynku walutowym, czyli FOREX. Nie ważne, czy inwestorem jest właściciel firmy autopomocy i holowania, biznesmenem działającym na rynku meblowym, czy profesjonalnym traderem – rynek ten przyciąga tysiące inwestorów głównie ze względu na swoją ogromna płynność (największy rynek na świecie) oraz możliwości szybkiego zarobku. Zanim jednak rozpoczniemy inwestycje na rynku walutowym, warto uzbroić się w wiedzę niezbędną do odniesienia sukcesu naszych inwestycji.

Analiza Fundamentalna – czy warto być na bieżąco ze wskaźnikami makroekonomicznymi?

Jak powszechnie wiadomo, ruchy walut są uwarunkowane wieloma zdarzeniami gospodarczymi, społecznymi oraz wynikającymi ze schematów ruchów cenowych. Ze względu na fakt, iż cena konkretnej waluty zależy od kondycji gospodarczej danego kraju, warto przybliżyć, czym jest analiza fundamentalna. Każde państwo samodzielnie, ale również zbiorczo (w przypadku Unii Europejskiej) w każdym miesiącu publikuje opinii publicznej wiele wskaźników ekonomicznych, które determinują kondycję gospodarczą kraju. Każda publikacja ma znaczny wpływ na aktywność danej waluty w stosunku do innych. Najważniejsze wskaźniki to wskaźnik inflacji, PKB, informacji o bezrobociu oraz stopach procentowych. Osoby zaznajomione z tematyką zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób dana para walutowa może się zachować w przypadku zarówno pozytywnej, jak i negatywnej publikacji wskaźnika. Ruchy na rynku walutowe bywają wtedy bardzo gwałtowne, dlatego istotne jest, by każdego dnia zapoznać się z kalendarzem ekonomicznym.

Analiza Techniczna – Czy czytając wykres można prognozować wzrosty?

Analiza techniczna to dziedzina analizy finansowej, która ma za zadanie prognozowanie ruchu waluty na podstawie jej wcześniejszych ruchów. Dotychczas wiele badań potwierdziło, iż wykresy cenowe zachowują się w sposób schematyczny, dlatego analiza techniczna zajmuje się identyfikowaniem konkretnych schematów, nazywanych formacjami cenowymi, które w przyszłości mogą przynieść inwestorowi pożądany zysk. Ilość strategii inwestycji w oparciu o analizę techniczną jest bardzo wiele. Wśród najpopularniejszych wymienia się analizę japońską świec, analizę fibonacciego oraz analizę harmoniczną. By wybrać tą najoptymalniejszą, inwestor powinien poznać choćby teoretycznie każdą z nich.

Największym wyzwaniem na rynkach finansowych jest jednak odpowiednie pogodzenie obu analiz, zarówno technicznej, jak i fundamentalnej. Odpowiednie zoptymalizowanie swojej strategii inwestycyjnej pod kątem obu obszarów może dopiero dać odpowiednie zyski.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą trudniącą się w transporcie aut z zagranicy, lawetami i autopomocą na terenie Niemiec, Holandii i Belgii – pomoc drogowa Słubice naprawa

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz