Wymiana walut

Na czym zarabia kantor internetowy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dlaczego kantory internetowe są obecnie tak bardzo popularne? Z dwóch głównych powodów. Po pierwsze waluty możemy w nich wymienić bez wychodzenia z domu, a po drugie ich kursy są niezmiernie konkurencyjne w porównaniu z kantorami stacjonarnymi, a zwłaszcza w porównaniu z bankami. A że nikt nie lubi przepłacać i stajemy się coraz bardziej wygodni, dlatego kantory internetowe codziennie zwiększają grono swoich klientów. Można jeszcze dodać, że korzystnie z kantorów online jest dla nas bezpieczne, gdyż nie musimy jeździć z „walizką” pieniędzy do banku czy kantoru stacjonarnego, by wymienić je na inną walutę, przez co nie narażamy się na kradzież, czy na zgubienie naszych pieniędzy.

Porównując kusy walut jakie mamy w bankach i kantorach internetowych z całą pewnością widzimy, że są one różne. Dla klientów zdecydowanie lepsze kursy widzimy są w kantorach online, a spread czyli różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą jest bardzo niski. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy poszczególny kantor internetowy w ogóle osiąga zyski. Odpowiedź jest tu prosta. Oczywiście że tak. W przeciwnym razie kantory tego rodzaju dawno by już zbankrutowały i nie oferowały by swoich usług innym. A mają się one świetnie i co ciekawe pojawiają się nowe, które starają się „wbić” na rynek. To że kantory mają niski spread, wcale nie oznacza, że jest on zerowy. Nawet dzięki minimalnemu spreadowi przy dużych obrotach można liczyć na spore zyski. Jak to wygląda w praktyce? W kantorze internetowym Cinkciarz.pl obecny kurs kupna euro to 4.1999 zł, natomiast kurs sprzedaży, to 4.2281. Różnica wynosi więc 0.0282 zł. Wydaje się, że jest to mało. Ale każdego dnia ludzie wymieniają w tym kantorze bardzo dużo pieniędzy. Przyjmijmy więc, że w przypadku euro jest to kwota 100 000 (z pewnością jest dużo większa). Daje nam to zysk w wysokości 2 820 zł. W rzeczywistości na pewno jest on większy, ale podany przykład, ma tylko pokazać, że nawet przy niskich spreadach można uzyskać wysokie zyski. Walut jest przecież o wiele więcej i na wszystkich można zarobić. Wystarczy mieć tylko odpowiedni obrót. I to właśnie dlatego poszczególne kantory internetowe tak walczą o klientów.

Nieco inny sposób na zarabianie mają kantory, oferujące społecznościową wymianę walut. Ponieważ to sami klienci ustalają w nich kursy po jakich kupują i sprzedają waluty, nie zarabiają one na spreadzie. Jednakże pobierają one niewielkie opłaty za każdą przeprowadzoną transakcję. Ponieważ są one minimalne, dla klientów nie odgrywają one aż tak dużej roli. Jednakże jeżeli transakcji jest bardzo dużo, to nawet z tych niewielkich opłat można uzyskać spory zysk. A więc i w tym przypadku ważne jest, aby w danym kantorze pieniądze wymieniało jak najwięcej osób, gdyż wtedy mogą one uzyskać duże zyski.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz