Wymiana walut

Co powstrzymuje nas przed wymianą walut w Internecie

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kantory internetowe z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Widać to po statystykach pokazywanych od czasu do czasu przez kantory internetowe, z których jasno wynika, że wymienia się w nich coraz więcej walut. Jednakże nie wszyscy do końca są przekonani, czy wymiana walut w Internecie jest do końca bezpieczna, czy opłaca się to robić itp. Zobaczmy więc, jakie wątpliwości mają najczęściej osoby, które nie mogą zdecydować się na założenie konta w jednym z kantorów internetowych.

Obawa przed utratą pieniędzy

Jak pokazują ankiety, najczęściej ludzie obawiają się utraty swoich pieniędzy. Obawa dotyczy tego, że transakcja którą zleciliśmy nie zostanie zrealizowana, że pieniądze pójdą na konto obcej osoby itp. Obawy te zwiększają się też, gdyż nie wszystkie kantory internetowe mają status instytucji finansowych. Ale czy są to obawy, które mają jakieś podstawy? Raczej nie. Zwłaszcza, gdy będziemy korzystać z jakiegoś dużego i dobrze znanego na rynku kantoru. Po prostu nie może on sobie pozwolić na jakiekolwiek nieprawidłowości, gdyż szybko stracił by on zaufanie swoich klientów i zwyczajnie przestał by zarabiać. Każdy błąd jest zwykle szybko naprawiany, można wszelkie niejasności wyjaśnić za pośrednictwem infolinii itp. Coraz więcej kantorów, jest też prowadzonych przez banki (np. rKantor), które są przecież kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, a inne uzyskują odpowiednie certyfikaty i zabezpieczenia.

Konieczność zakładania konta walutowego

Wiele osób nie korzysta z kantorów internetowych, gdyż nie chcą zakładać konta walutowego. Obawiają się, że jego założenie jest trudne, że są tu ponoszone duże opłaty itp. Tymczasem prowadzenie konta walutowego w większości przypadków jest darmowe, a jego założenie zajmuje kilka minut. Co więcej, wymieniając walutę w rKantor, nie musimy w ogóle zakładać konta walutowego, gdyż pieniądze wypłacimy albo w kasach banku (wszystkie oferowane przez ten kantor waluty), albo za pośrednictwem bankomatu (euro). Nie ma się więc co obawiać i spokojnie możemy sobie takie konto walutowe założyć.

Długi czas na pieniądze

Gdy wymieniamy pieniądze w kantorach stacjonarnych lub w bankach, gotówkę mamy w ręku praktycznie od razu. Natomiast gdy chcemy skorzystać z kantoru internetowego, spora cześć ludzi narzeka, że na pieniądze musi czekać nawet kilka godzin, gdyż przelewanie pieniędzy z banku do kantoru i z kantoru do banku tyle właśnie trwa. Jednakże należy powiedzieć, że na tym polu nastąpiła ogromna poprawa. Coraz więcej kantorów korzysta z opcji szybkich przelewów, więc pieniądze pojawią się na naszym koncie błyskawicznie. A nawet jeżeli wymiana trwa nieco dłużej, to chyba warto poczekać, gdyż możemy na niej zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza, gdy wymieniamy walutę stosunkowo często.

Oczywiście każdy może mieć inne obawy co do wymiany walut w kantorach internetowych. Jednakże w większości przypadków są one bezpodstawne. Gdyby było jakieś zagrożenie w wymienianiu walut online, z tej oferty nie korzystało by tak dużo naszych rodaków, którzy dzięki temu oszczędzają sporo pieniędzy.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

Pozostaw komentarz