Pozostałe

Konto Revolut – prosta wymiana walut i darmowa karta płatnicza

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Revolut – co to jest ?

Konto Revolut jest polecane przez wielu ekspertów, szczególnie ze względu na doskonałą aplikację mobilną, oferującą użytkownikom szereg interesujących funkcji. Chociaż Revolut jest formalnie pełnoprawnym bankiem, przez wiele osób nadal uważany jest za cyfrową alternatywę dla tradycyjnego konta bankowego.

Konto wielowalutowe Revolut

Brytyjski Fin-Tech umożliwia zakładanie konta bankowego zarówno przez osoby fizyczne, jak i firmy. Wszyscy użytkownicy aplikacji mogą również korzystać z karty wielowalutowej wydawanej do rachunku. Konto Revolut umożliwia użytkownikom szybkie wpłacanie, przesyłanie i wymianę środków pieniężnych. Posiadacz rachunku może zakładać subkonta w 24 różnych walutach oraz dowolnie wymieniać środki pomiędzy kontami.

Wymiany waluty pomiędzy kontami dokonywane są po bardzo korzystnym dla klientów kursie międzybankowym. Transakcje te w dni robocze są bezpłatne. Oznacza to, że operator usługi nie nalicza dodatkowej prowizji. W przypadku korzystania z funkcji  zamiany waluty w czasie weekendu, do każdej transakcji będzie doliczona niewielka opłata.

 Karta Revolut

Sporym atutem usługi świadczonej przez Revolut jest karta wielowalutowa. W zależności od wybranego planu, do Twojego rachunku bankowego zostanie wydana karta debetowa Visa lub Mastercard. Karta umożliwia płacenie za zakupy praktycznie na całym świecie, wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty wymienionych wyżej operatorów. Zakupów możemy dokonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Korzystając z karty wielowalutowej Revolut możesz płacić za zakupy w dowolnej walucie. W przypadku braku środków na odpowiednim koncie walutowym pieniądze  będą automatycznie pobrane z konta głównego, a należność zostanie automatycznie przeliczona po korzystnym kursie wymiany.

Karta Revolut dla dziecka

Każdy posiadacz konta osobistego Revolut może w łatwy sposób utworzyć subkonto dla swojego dziecka. Do konta wydawana jest specjalna karta, z której dziecko może korzystać samodzielnie. Zarówno subkonto, jak i karta pozostają pod pełną kontrolą dorosłego opiekuna. Przy pomocy specjalnej funkcji w aplikacji, rodzic może ustalać dzienny limit transakcji na karcie dziecka.

Właściciel głównego konta Revolut może w łatwy sposób przelewać środki na subkonto. Warto wspomnieć, że wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie rodzica są zupełnie bezpieczne, ponieważ dziecko nie ma do nich dostępu. Po wykorzystaniu limitu ustalonego w aplikacji, przy próbie kolejnej płatności, transakcja zostanie odrzucona, a pieniądze nie będą pobrane z rachunku. Kartę dziecka można także w dowolnym momencie „zamrozić”, co uniemożliwi wykonywanie transakcji.

Podstawowe zalety aplikacji Revolut

Aplikacja mobilna Revolut wyróżnia się dużą ilością funkcji oraz doskonałym wyglądem. Do głównych zalet usługi możemy zaliczyć:

  • szybkie i łatwe przelewy pomiędzy kontami w różnych walutach
  • natychmiastowe powiadomienia o obciążeniach i uznaniach konta
  • możliwość zakupu kryptowalut
  • łatwe przelewy do innych użytkowników usługi
  • możliwość zakładania specjalnego konta dla dziecka

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut jest bankiem, dlatego wszystkie środki tam zdeponowane objęte są ochroną.  Firma podlega także wielu regulacjom, między innymi brytyjskiego Electronic Money Regulations 2011 i Payment Services Regulations 2017. W przypadku niewypłacalności lub upadłości przedsiębiorstwa, użytkownicy usług będą mogli ubiegać się o zwrot swoich pieniędzy ze specjalnego funduszu.

Transakcje kartami płatniczymi chronione są przez rygorystyczne procedury Mastercard lub Visa. Revolut dba także o ochronę danych osobowych swoich klientów. Wszelkie informacje o szczególnym znaczeniu przechowywane są na bezpiecznych serwerach. Dane przesyłane pomiędzy aplikacjami mobilnymi, serwerami i firmami zewnętrznymi, są szyfrowane 2048-bitowym protokołem SSL.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz