Pozostałe

Jak płacić za zakupy w Chinach?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeszcze kilkanaście lat temu, trudno było sobie wyobrazić, że zakupy będziemy mogli robić w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. I co więcej, możemy kupować interesujące nas produkty bez wychodzenia z domu. A wszystko dzięki sieci internetowej, która pozwala nam na przeglądanie ofert sklepów, znajdujących się na dowolnym kontynencie.

Jak łatwo zauważyć, systematycznie w naszym kraju zwiększa się ilość transakcji dokonywanych w sklepach chińskich. Co więcej, w Chinach działa wiele portali, na których można kupić dosłownie wszystko. Przykładem może być tu aliexpres.com. Kupowanie w nim jest niezwykle łatwe. Wystarczy tylko założyć sobie konto, zalogować się i zaznaczyć produkty, które nas interesują. Wszystko wygląda to więc dokładnie tak samo, jak w podobnych portalach, działających w naszym kraju. Jedyną różnicą jest waluta, w której dokonujemy płatności. Niestety chińskie sklepy czy portale aukcyjne, nie respektują polskiej złotówki. Wszelkiego rodzaju transakcje, rozliczane są tam w dolarach. Jeżeli więc za dany produkt będziemy chcieli zapłacić, musimy przelać do Chin dolary.

Jest kilka sposobów na to, aby płacić za nasze zakupy dokonane w Chinach. Pierwszym jest dokonanie przelewu z naszego konta. Jak łatwo się domyśleć, po pierwsze jest to dla nas bardzo kosztowne, a po drugie, taki przelew może „iść” nawet kilka dni. Stracimy na opłacie za przelew, czy na niekorzystnym przewalutowaniu, jakie dokonają banki. Więc najlepiej o tym sposobie zapomnieć. Drugą możliwością, zwłaszcza dla osób często kupujących w Chinach, jest otworzenie sobie konta walutowego prowadzonego w dolarach i płacenie za pośrednictwem karty, którą do konta uzyskamy. Chociaż taki przelew także będzie chwilę trwał, to jednak nie będziemy tracić pieniędzy na przewalutowanie. Możemy bowiem zasilać nasze konto dolarowe, wymieniając waluty w kantorach internetowych, gdzie kursy są zdecydowanie najlepsze. Co równie ważne, za wymianę w kantorze online, nie musimy nic płacić, a ponadto kantory te nie pobierają opłat za prowadzenie w nich rachunków.

Najszybszym i najtańszym sposobem na płacenie za zakupy w Chinach, jest wykonanie transferu walutowego. W naszym kraju działa kilka firm i kantorów, które oferują taką usługę. Wystarczy wpłacić do nich złotówki, podać konto na które mamy wpłacić dolary, a firma dokona przewalutowania po korzystnym kursie i szybko przeleje pieniądze na konto odbiorcy (zwykle takie przelew trwa do 24 godzin). Nie musimy nigdzie wychodzić, a przelew możemy zlecić o dowolnej porze dnia i nocy.

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że będziemy kupować zabawki dla naszych dzieci, czy ozdoby choinkowe w Chinach. Dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe, a w zwiększeniu naszych „zysków” z takich zakupów, pomagają nam min kantory internetowe, w których możemy szybko i tanio wymienić waluty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

Pozostaw komentarz