Analizy i wiadomości

Skany dowodów osobistych w kantorach internetowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Osoby rejestrujące się w kantorach internetowych, z całą pewnością zauważyły pewne zmiany które przez te podmioty zostały wprowadzone. Albowiem zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu z dnia 1 marca 2018 roku, kantory zobowiązane są do prawnej weryfikacji dowodów osobistych. W związku z tym wymagają one od swoich nowych klientów skany lub zdjęcia dowodów osobistych. Dokumenty należy udostępnić w czasie rejestracji w dedykowanym kanale.

Część osób może obawiać się przesłania skanu lub zdjęcia swojego dowodu osobistego, oczywiście w trosce o swoje bezpieczeństwo. Jednakże nie ma się co obawiać. Kantory internetowe stosują bardzo dobre zabezpieczenia, szyfrują wszelkie dane, więc ryzyko „wycieku” naszych danych osobowych jest bardzo małe.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Osoba z kantoru również może sprzedać komuś nasze dane osobowe i nie dowiemy się skąd to wyszło. Pozostaje więc chodzenie fizyczne do kantoru z „walizką” pieniędzy. Cofamy się w rozwoju..

Pozostaw komentarz