Bitcoin – notowania, ceny, wykres, opis, co to

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Czym jest, co to Bitcoin (BTC)?

Bitcoin (BTC) to kryptowaluta, która pojawiła się w obiegu w roku 2009. Zostało ona stworzona przez Satoshi Nakamoto, chociaż do dzisiaj nie wiadomo w 100% kim jest ta osoba (bądź też jest to może grupa ludzi). Jest to specyficzna waluta, którą każdy może sobie samodzielnie „wykopać” na swoim komputerze, chociaż trzeba powiedzieć, że na zwykłym domowym sprzęcie, jest to praktycznie niemożliwe i nieopłacalne. Bitcoiny dzielą się na mniejsze jednostki zwane satoshi (jeden bitcoin to 100 000 000 satoshi).
Przechowywanie tej kryptowaluty jest dosyć proste, gdyż są one zapisywane po prostu na komputerze osobistym posiadacza w specjalnym portfelu lub też są one przechowywane w specjalnych portfelach, tworzonych na zewnętrznych serwisach. Jeżeli za pośrednictwem bitcoina chcemy przeprowadzić transakcje, po prostu „transferujemy” je z naszego portfela do portfela drugiego uczestnika transakcji.

Bitcoiny od momentu ich wytworzenia stale zyskują na swojej wartości. I właściwie nikt nie wie ile ta wartość wynosi. Niemniej należy przyznać, że waluta ta staje się coraz bardziej popularna i za jej pośrednictwem dokonuje się coraz więcej transakcji. Albowiem coraz więcej firm, a nawet państw akceptuje tę kryptowalutę jako środek płatności. Jej popularność jest także związana z innym faktem. Nie jest ona kontrolowana przez żaden bank, czy innego rodzaju instytucję finansową, a jej wartość jest określana tylko i wyłącznie regułami popytu i podaży (chociaż podaż jest tu ograniczona, gdyż maksymalnie będzie można wytworzyć 21 mln bitcoinów).

O Bitcoinie mówi się często, że jest to waluta mafii, gdyż za jej pośrednictwem można wykonywać transakcje, które nie są kontrolowane przez żadne organy nadzorcze. Jednakże jak pokazuje rzeczywistość, tego rodzaju transakcje to tylko margines, a zdecydowana większość to „normalne” płatności, wymiany itp.

Jak wygląda przyszłość bitcoina? Trudno powiedzieć. Większość ludzi twierdzi, że ma on świetlaną przyszłość i że z czasem, zastąpi on znane nam obecnie środki płatnicze. Jednakże część specjalistów mówi, że waluta ta po jakimś czasie zdewaluuje się, a osoby które ją posiadają stracą tylko środki, które przeznaczyli na jej zakup. Prawda pewno leży gdzieś pośrodku i czas pokaże, kto która strona miała więcej racji.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz