Analizy i wiadomości

Cinkciarz.pl zwiększa obroty w czasach koronawirusa

Zamieszczono przez Marcin

Jeden z największych kantorów internetowych w naszym kraju czyli Cinkciarz.pl poinformował że w dobie koronawirusa znacząco wzrosły obroty na tym portalu. W porównaniu z danymi z roku 2019 ruch w portalu był aż o 825% większy. O 80% wzrósł też obrót związany z wymianą walut.

Według informacji podanych przez Cinkciarz.pl w porównaniu z pierwszą połową 2019 wolumen wymiany walut wzrósł o 50%, transakcji płatniczych o 23%. Wzrost płatności internetowych Cinkciarz Pay wzrósł o niemal 300% a transakcji FREX o 455%. Aplikacja służąca do wymiany walut została pobrana już ponad 2 mln razy, co stanowi wzrost o 110 % w porównaniu do roku 2019.

Strona Cinkciarz.pl wzbudzała największe zainteresowanie w marcu. Rekordowy pod tym względem był 23 marca. W porównaniu z tym samym dniem w roku 2019 odnotowano osiem razy „wejść” na stronę.

Czym spowodowany jest taki wzrost? Na pewno wiele osób ze względu na pandemię zrezygnowali z tradycyjnej wymiany walut. A więc nie chodzili do kantoru stacjonarnego czy też do banków. Za to więcej transakcji było przeprowadzanych w się ci internetowej. W momencie przedłużających się obaw o zdrowie wiele osób kontynuowało wymianę walut online. Po pewnym czasie stwierdzili, że jest to dobry, szybki i bezpieczny sposób na wymianę walut i w tej chwili „pozostali” w kantorze internetowym.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz