Pozostałe

VPN – czyli jak poprawić swoje bezpieczeństwo w sieci?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Czym jest VPN?

VPN to tłumacząc angielski skrót Wirtualna Sieć Prywatna. Ma ona na celu zapewnienie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia pomiędzy użytkownikiem a siecią. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ używanie sieci VPN chroni nas przed coraz to nowszymi zagrożeniami płynącymi z korzystania z Internetu. Ataki hakerskie, kradzież tożsamości, utrata poufnych danych osobowych – te zagrożenia czyhają na każdego z użytkowników sieci. Aby się przed nimi chronić warto jest więc zainwestować w usługę VPN. Obecnie jest ona oferowana jest przez wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem w sieci. Wśród najpopularniejszych i najczęściej używanych VPN znajdują się:

Jak działa VPN?

Wiesz już do czego służy VPN, jednak jak tak naprawdę działa? Kiedy włączasz usługę VPN wszystko co robisz online jest automatycznie szyfrowane. Dzieje się tak, ponieważ sieci VPN przekierowują ruch przez specjalne serwery. Dzięki temu Twoje dane chronione są przed niepowołanymi użytkownikami – nawet w sytuacji gdy haker przechwyci informacje nie będzie on w stanie jej odszyfrować.

Czy VPN jest Ci potrzebne?

Zdecydowanie! Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie odwiedzasz stron stwarzających zagrożenie tak naprawdę niebezpieczeństwo pojawić może się w każdym momencie. Często znajdując się w parku, sklepie czy też pociągu łączymy się z publicznymi sieciami. Darmowa, ogólnodostępna sieć stwarza ogromne zagrożenie. W mgnieniu oka hasła do twoich kont bankowych, adresów mejlowych mogą zostać przez kogoś przechwycone.

Podsumowując VPN jest odpowiedzią na konieczność zwiększania bezpieczeństwa danych w sieci. Dodatkową korzyścią korzystania z tego rozwiązania jest możliwość ominięcia barier związanych z ograniczeniami nakładanymi przez różne kraje. Dzięki VPN twój adres IP może wskazywać, że znajdujesz się w innym miejscu niż ma to miejsce naprawdę. Dlatego też warto zainteresować się tą usługą już dziś!

 

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz