Pozostałe

Gdzie warto otworzyć kantor stacjonarny?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dopóki na Świecie będą obowiązywały różne waluty, poszczególni ludzie będą je wymieniać. W związku z tym, muszą istnieć miejsca, w których ta wymiana będzie możliwa. Możliwości pod tym względem mamy bardzo dużo. Waluty możemy wymieniać w bankach, kantorach stacjonarnych, czy coraz bardziej popularnych ostatnio kantorach internetowych. Oczywiście determinującym nas czynnikiem w związku z wyborem miejsca w którym dokonamy transakcji powinien być kurs walut. Jednak wcale tak nie jest. Okazuje się bowiem, że największą popularnością jeśli chodzi o przeprowadzane transakcje wymiany walut cieszą się kantory stacjonarne. I jest to bardzo ciekawe, gdyż o wiele lepsze kursy oferują kantory w Internecie. Jednakże spora część osób która wymienia waluty ma różnego rodzaju obawy jeśli chodzi o wymianę walut online i w związku z tym wolą oni nieco stracić, ale dokonać wymiany waluty w sposób tradycyjny. Chociaż nie ma na ten temat dokładnych analiz, mówi się że około 80% transakcji związanych z wymianą walut dokonuje się w kantorach stacjonarnych. Jak więc widać, jest to spory udział w rynku. A ponieważ uważa się, że prowadzenie kantoru to bardzo zyskowne, wiele osób decyduje się na otwarcie nowego punktu, w którym klienci mogą wymieniać waluty.

Kantor stacjonarny, z całą pewnością może przynosić nam zyski. Jednakże ewentualny zysk czy też strata, zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych, jest wybór miejsca, w którym nasz kantor otworzymy. Dlatego musimy się nad nim bardzo dobrze zastanowić, by nie żałować później naszej decyzji.

Gdzie więc najlepiej umiejscowić nasz kantor? Oczywiście w miejscu, gdzie znajduje się jak najwięcej ludzi, najlepiej przybywających z innych krajów. Idealnym miejscem wydaje się więc tu lotnisko czy dworzec kolejowy. To właśnie w tych punktach najczęściej dokonywane są wymiany, a co więcej, obcokrajowcy nie do końca orientują się w kursach walutowych, więc w związku z tym, można je nieco „dopasować” by były one dla właściciela kantoru jak najkorzystniejsze (oczywiście nie można z tym przesadzać). Kolejnym dobrym miejscem na kantor, może być ruchliwa ulica w jakimś kurorcie turystycznym. To właśnie do nich bardzo często przyjeżdżają turyści z innych krajów, by odpocząć na urlopie i zwiedzić nasz kraj. Wiadomo, że zaraz po przyjeździe będą oni wymieniali swoją walutę na złotówki, więc warto dać im szansę, aby zrobili to właśnie w naszym kantorze.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że doskonałym miejscem na otwarcie kantoru są miejscowości blisko granicy z naszymi sąsiadami. Niezmiernie popularny jest bowiem tzw. mały ruch graniczny, w ramach którego, jeździmy na zakupy do Niemiec, Czech, Słowacji czy do naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Zresztą oni także bardzo chętnie przyjeżdżają do nas, gdyż i w naszych sklepach mogą znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. A że do zakupów potrzeba odpowiedniej waluty, kantory przy granicach zawsze mają pełne ręce pracy.

To tylko kilka przykładów w których kantory stacjonarne można otworzyć, by przynosiły nam one spore zyski. Jednakże zanim zdecydujemy się na taki ruch, przeanalizujmy jeszcze czy nasz punkt nie będzie miał zbyt dużej konkurencji. Jeżeli tak, musimy przygotować się na „walkę” o klienta, a jak wiadomo, wiąże się to z określonymi kosztami, które nasze zyski zmniejszą.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

Pozostaw komentarz