Kryptowaluty

Gdzie możemy płacić Bitcoinem

Zamieszczono przez Marcin

Dla większości osób które słyszały coś o Bitcoin jest to instrument inwestycyjny, który daje nam możliwość uzyskania całkiem sensownych zysków. Jednakże twórca (lub twórcy bo w dalszym ciągu nie wiadomo do końca kto jest jego twórcą), tej krypotowaluty nie tworzył go z tą myślą. Miał to być środek płatniczy, alternatywny do pieniędzy, którymi operujemy niemalże każdego dnia. I rzeczywiście pojawia się coraz więcej miejsc, w których możemy płacić za pomocą Bitcoin. Gdzie więc można zapłacić wirtualną walutą? Poniżej podamy kilka odpowiedzi na to pytanie.

Każda firma robi wszystko, by mieć jak najwięcej klientów. Jednym ze sposobów na pozyskiwanie tych klientów, jest udostępnienie im jak największej możliwości dokonywania płatności. Kryptowaluty są na to doskonałym przykładem. Bitcoiny coraz częściej znajdują się w portfelach ludzi z całego Świata, więc mogą oni za ich pośrednictwem płacić za towary i usługi. Dlatego też zarówno duże firmy o zasięgu ogólnoświatowym, jak i te małe lokalne coraz częściej udostępniają dokonywanie płatności za pomocą Bitcoina. Znakomitym przykładem mogą tu być globalne marki jak Wikipedia, Microsoft czy Dell. To właśnie one „zainspirowały” inne do tego samego. Gdy więc mamy nakładkę Purse.io na stronę Amazona, możemy za zakupy zapłacić Bitcoinem. Gdy chcemy kupić jedzenie w KFC czy też Burger Kingu, a w naszym portfelu znajdują się Bitcoiny, bez problemu możemy za zakupy zapłacić. Podobnie jeśli płacimy za jedzenie w serwisie Pyszne.pl czy też Bobby Burger.

Za pomocą Bitcoin zapłacimy nie tylko za produkty spożywcze, ale i za inne towaru i usługi. Jeśli chcemy doładować telefon za pomocą tej kryptowaluty zapłacimy w sieci Virgin, T-Mobile czy Heyah. Specjalistyczna firma medyczna Medicover także zdecydowała się udostępnić płatności za swoje usługi za pośrednictwem Bitcoin. Także wiele aplikacji mobilnych daje nam taką możliwość.

Oczywiście wymienione powyżej firmy to tylko niewielka część, które dają nam taką możliwość. Codziennie przybywa ich coraz więcej i coraz częściej mamy możliwość używania naszych Bitcoinów do płacenia za towary czy usługi. Jeśli chcemy sprawdzić gdzie w naszej okolicy możemy wydać nasze kryptowaluty, możemy to sprawdzić za pośrednictwem strony internetowej coinmap.org. Jest ona aktualizowana na bieżąco, więc gdy tylko pojawi się jakieś nowe miejsce, w którym akceptuje się Bitcoiny, szybko zauważymy to na mapie, która znajduje się w tym serwisie.

Rate this post

O autorze

Marcin

1 komentarz

  • Ciekawe czy Bitcoinem będzie można kiedyś płacić w sklepach? Pewno ciężko by było, bo to jednak sporych technologii by to wymagało.

Pozostaw komentarz