Monero – notowania, ceny, wykres, opis, co to

monero
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ceny Monero – USD, EUR, BTC

Wykres Monero – USD

Czym jest, co to Monero (XMR)?

Monero (XMR) jest kryptowalutą, która pojawiła się po raz pierwszy 18 kwietnia 2014 roku. Nie wiadomo dokładnie kto ją stworzył. Zresztą jej twórca prawdopodobnie wycofał się z tego projektu a pracę nad nią prowadzą inne osoby. Na początku kryptowaluta nosiła nazwę Bitmonero ( w języku esperanto znaczy to dokładnie to samo co Bitcoin). Na początku od strony technicznej cały projekt nie funkcjonował w sposób prawidłowy, jednakże teraz wszystko wygląda już dużo lepiej (min skrócony został czas z 2 minut do jednej).

Dla twórców Monero, niezmiernie ważną sprawą jest anonimowość. To właśnie min. dlatego adresy transakcji są ukryte co uniemożliwia odnalezienie ich nadawców i odbiorców. Co więcej, Monero oferuje system transakcji poufnych, co pozwala na ukrycie kwoty, która jest zawarta w przelewie.

Co ciekawe, twórcy Monero nie określili jaka ma być maksymalna podaż tej kryptowaluty. Obecnie wydobyto prawie 15 mln monet. Gdy osiągnie 18 132 000 monet, ma się zmniejszać ich wydobycie. Będzie ona wynosić około 0.6 XMR co każde dwie minuty na blok.

Projekt Monero ma duże szanse powodzenia, gdyż kryptowaluty ciągle zyskują na popularności. Są one coraz częściej kupowane przez inwestorów, dzięki czemu ich wartość systematycznie wzrasta.

 

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz