Pozostałe

Zawiły proces uzyskania kredytu hipotecznego? Poszukaj doradcy kredytowego

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dla niejednej osoby wizyta w banku w celu zebrania informacji o kredycie hipotecznym to jak wybranie się do obcego kraju. Banki posługują się własną terminologią, która potrafi wprawić w osłupienie. Kiedy cały proces uzyskania kredytu dochodzi do etapu formalności, można łatwo zgubić się w dokumentacji. Aby oszczędzić złości i frustracji z powodu braków formalnych czy niedotrzymania terminów, warto poszukać doradcy kredytowego.

Kim jest i czym się zajmuje doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba lub firma wyspecjalizowana w uzyskaniu najkorzystniejszych kredytów dla swoich klientów. Czy to kredyt hipoteczny na budowę domu, kupno mieszkania, w każdym wypadku doradca kredytowy będzie pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Już na samym początku współpracy doradca finansowy dokona oceny zdolności kredytowej oraz wyszuka i porówna najkorzystniejsze oferty np. kredytu hipotecznego. A przede wszystkim na etapie formalności pomoże wypełnić i zgromadzić wymagane dokumenty.

Zalety współpracy z doradcą kredytowym

Jeśli nie posiada się wiedzy na temat zasad przyznawania kredytów, szczególnie kredytu hipotecznego, oraz czasu, aby je poznać, doradca zawodowy będzie świetnym rozwiązaniem. Jednak należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Zwykle doradca kredytowy otrzymuje prowizję za uzyskanie kredytu przez klienta. Prowizję wypłaca bank, dlatego warto poszukać doradcy, który przedstawi jak najszerszą ofertę kredytów hipotecznych z różnych banków. Głównymi zaletami są:

  • profesjonalna obsługa na każdym etapie,

  • doradca finansowy jest na bieżąco z aktualnymi ofertami kredytowymi,

  • możliwość negocjowania warunków kredytu,

  • znaczna redukcja stresu i frustracji z samodzielnego uzyskiwania kredytu.

Doradca zawodowy może załatwić za klienta wiele formalności w banku bez potrzeby osobistego stawiennictwa, co jest niezwykle wygodne dla osób aktywnych zawodowo.

Doradca zawodowy to dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie czuje się na siłach samodzielnie starać się o uzyskanie np. kredytu na budowę domu.  Otrzymanie najkorzystniejszego kredytu hipotecznego, na każdym etapie, będzie dużo łatwiejsze z doradcą kredytowym.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz