Pozostałe

Jaką formę płatności przyjąć podczas zagranicznych wyjazdów służbowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Nasi rodzimi biznesmeni, coraz częściej decydują się na współpracę z firmami, których siedziba znajduje się poza granicami naszego kraju. Dzięki temu, mogą rozszerzyć rynek zbytu dla swoich towarów lub usług, kupować produkty po niższych cenach, czy też korzystać z nowych technologii w swoich firmach. Oczywiście w czasie takie współpracy, możemy napotkać wiele trudności, wynikające z innych przepisów podatkowych, czy też z różnych języków jakimi posługują się nasi zagraniczni partnerzy, jednakże problemy te można spokojnie rozwiązać.

Biznesmeni współpracujący z zagranicznymi partnerami, od czasu do czasu muszą w ramach współpracy pojechać do kraju, w którym siedzibę ma kontrahent. I tu pojawia się problem. W innych krajach nie możemy płacić w złotówkach, więc musimy w odpowiedni sposób przygotować się, do takiego wyjazdy pod względem „walutowym”.

Każda osoba która prowadzi działalność gospodarczą, stara się zmniejszyć różnego rodzaju koszty, gdyż dzięki temu może zwiększyć swój zysk. A więc i podczas zagranicznych wyjazdów służbowych, należy robić wszystko, by na nich niepotrzebnie nie tracić. W związku z tym, przed wyjazdem musimy zaopatrzyć się w odpowiednią walutę. Jeżeli tego nie zrobimy i będziemy dokonywać płatności kartą debetową przypisaną do rachunku w złotówkach, będziemy tracić na niekorzystnym przewalutowaniu, jakie będą dokonywać banki. Podobnie będzie sprawa wyglądała, jeżeli będziemy wypłacać pieniądze z bankomatu. Tutaj raczej na 100% oprócz przewalutowania, będziemy musieli zapłacić prowizję za korzystania z bankomatu. Im częściej będziemy korzystać ze „złotówkowej” karty, tym koszty naszego służbowego wyjazdu będą rosły.

Decydując się na zagraniczny wyjazd służbowy, musimy więc zaopatrzyć się w walutę. Możemy zabrać ją w formie gotówki, kupując ją w kantorze lub w banku. Oczywiście zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą tu kantory internetowe, w których kursy są najkorzystniejsze. Ale wiąże się to ze sprawą mniejszego bezpieczeństwa. Gotówkę możemy łatwo zgubić, może nam ona zostać skradziona itp. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest karta debetowa, przypisana do rachunku w danej walucie. Jeżeli współpracujemy z zagranicznymi kontrahentami, powinniśmy sobie otworzyć konto walutowe. Większość banków oferuje do takiego konta kartę, z której możemy korzystać podczas wyjazdów służbowych. Jest to niezmiernie korzystne rozwiązanie, gdyż dzięki temu nie płacimy za przewalutowanie, nie płacimy za transakcje itp. Ponadto nasze konto, możemy w każdej chwili zasilić korzystając z kantorów online, nawet jeżeli będziemy przebywać na innym kontynencie. Wystarczy nam tylko dostęp do Internetu. Kantory internetowe zazwyczaj działają przez całą dobę, więc o każdej porze dnia i nocy możemy zlecić transakcje i zasilić nasze konto walutowe.

Czy kantory internetowe są w stanie pomóc każdemu? Na pewno tak. Jeżeli np. prowadzimy internetowy sklep z obuwiem, musimy od czasu do czasu pojechać na spotkania biznesowe, na których będziemy omawiać naszą współpracę z dostawcami obuwia. Często są to wyjazdy poza granice naszego kraju, gdyż takowy sklep powinien oferować buty różnych marek, także tych z poza Polski. Nie możemy też zapominać o wyjazdach służbowych na pokazy mody, gdzie możemy się dowiedzieć nieco więcej o trendach, jakie w modzie obuwniczej się pojawiają. Na pewno bardzo pomoże nam to w prowadzeniu takiego sklepu z butami. A podczas takowych wyjazdów na których będziemy omawiać różne projekty biznesowe, będziemy musieli od czasu do czasu za coś zapłacić, więc karta będzie dla nas rozwiązaniem idealnym.

Bez względu na to czy prowadzimy sklep internetowy oferujący buty damskie, czy sprzedajemy za granicę zapałki, czy też może sprowadzamy z innych krajów żarówki, zawsze powinniśmy podczas wyjazdów służbowych mieć przy sobie kartę debetową, przypisaną do naszego konta walutowego. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu korzystać z pieniędzy znajdujących się na naszym koncie, nie ponosząc w związku z tym żadnych opłat.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

Pozostaw komentarz