Pozostałe

O czym powinien pamiętać przedsiębiorca, współpracujący z zagranicznymi kontrahentami

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dla wielu rodzimych biznesmenów, Polska jest „zbyt mała”, by w pełni mogli się rozwinąć. W związku z tym, aby zwiększyć swoje przychody, bądź też obniżyć koszty, podejmują oni współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Na pewno taka współpraca może wyjść im tylko na dobre, ale pod kilkoma warunkami. Należy bowiem pamiętać o kilku rzeczach, które tę współpracę ułatwią i zoptymalizują.

Jeżeli zdecydujemy się na zagranicznego partnera, musimy poznać prawo, jakie obowiązuje w jego kraju prawo. Chodzi tu zarówno o prawo karne, jaki i handlowe czy podatkowe. O wiele łatwiej będzie, jeżeli będziemy kupować lub sprzedawać produkty do krajów Unii Europejskiej. Przepisy są tu bowiem ujednolicone i w związku z tym podobnie firmy funkcjonują w Polsce jak i w pozostałych krajach Unii. Natomiast jeżeli nasza współpraca będzie dotyczyła innych krajów, musimy ten temat zagłębić nieco bardziej.

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że współpracując z zagranicznym partnerem, możemy natrafić na barierę językową. Niestety język polski nie jest używany w biznesie czy rozmowach handlowych, więc to raczej my będziemy musieli dostosować się do używania np. języka angielskiego. Musimy pamiętać, by wszystkie dokumenty były odpowiednio przetłumaczone i sprawdzone, zanim dojdzie do jakichkolwiek podpisów. Oczywiście wszelkie pisma, jakie w czasie współpracy będziemy wysyłać, także muszą być napisane we właściwym języku i to najlepiej bez błędów, gdyż obniża to wizerunek firmy.

Nie możemy też zapominać, że poza naszym krajem nie możemy zapłacić naszymi złotówkami. W związku z tym, jeżeli będziemy chcieli zapłacić za faktury lub też jeżeli otrzymamy zapłatę za nasze produkty czy usługi, będziemy musieli wymienić walutę. Na całe szczęście dzisiaj mamy pod tym względem kilka możliwości. Po pierwsze możemy wymieniać waluty w bankach (np. w tym w którym mamy rachunek), ale jest to najmniej opłacalne, gdyż instytucje bankowe nie mają zbyt dobrych kursów wymiany. Nieco lepsze warunki spotkamy w kantorach stacjonarnych, ale tutaj dochodzi nam kwestia bezpieczeństwa. Musimy bowiem do kantoru dostarczyć gotówkę, a później ją odebrać, co wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla biznesmenów często wymieniających walutę są kantory w Internecie. Po pierwsze mają one najlepsze kursy wymiany, a ponadto sama transakcja jest niezmiernie szybka i bezpieczna. Można więc na niej zaoszczędzić sporo pieniędzy, co pozwala na lepsze zyski.

Czy można podać tu jakieś bardziej konkretne przykłady? Może być ich mnóstwo. Tym bardziej, że dzięki nowoczesnej technologii, właściciele firm działające w różnych krajach, nie muszą często spotykać się osobiście. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem firmy, która zajmuje się wytwarzaniem foliowych opakowań i worków, możemy spokojnie współpracować z innymi firmami mających siedzibę poza naszym krajem i czerpać z tego zyski. Za pośrednictwem sieci internetowej, można uzgadniać wszelkie szczegóły dotyczące zamówienia, ustalić jakie wzory powinny znajdować się na reklamówkach czy pokrowcach, jakie teksty mają być na nich umieszczone itp. Dzisiaj każdy producent toreb ekologicznych czy innego rodzajów worków, ma zwykle duży asortyment swoich produktów, więc współpraca pomiędzy firmami, może być niezwykle owocna i przynosić korzyści dla obydwu stron uczestniczących w transakcji.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na współpracę z zagranicznymi kontrahentami, musimy się do tego jak najlepiej przygotować. I nieważne czy działamy jako duży producent worków foliowych, czy też jako mała firma sprowadzająca do Polski jakiś produkt, musimy to zrobić tak samo, aby współpraca była jak najlepsza i przynosiła obydwu stronom jak najwięcej korzyści.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz