Kryptowaluty

Co warto wiedzieć, zanim zainwestuje się w Bitcoina?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Planujesz wkrótce zainwestować swój kapitał w którąś z kryptowalut, np. Bitcoina? Być może będzie to jedna z najlepszych decyzji w Twoim życiu. Aby jednak takie posunięcie okazało się opłacalne, warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania tego aktywu. Jakie informacje o Bitcoinie na pewno okażą się przydatne przed wejściem do świata kryptowalut?

Wielu ekspertów uważa, że w najbliższym czasie cena Bitcoina może wejść na historycznie wysoki poziom. Jeśli tak się stanie, to wielce prawdopodobnie jest, że zaraz po tym najpopularniejsza na świecie kryptowaluta zacznie notować kurs boczny lub spadkowy. Jest więc możliwe, że to jedne z ostatnich chwil, by móc zarobić na Bitcoinie. Oczywiście wejście na rynek kryptowalut powinien być odpowiednio przemyślany, a pierwszą inwestycję należy bardzo skrupulatnie przemyśleć. Zanim zaopatrzymy się w wirtualną walutę, warto poznać ją z bliska.

Dlaczego Bitcoin zyskuje na znaczeniu?

Bitcoin cieszy się bardzo dużym powodzeniem z różnych względów. Kusząca jest przede wszystkim forma funkcjonowania tego aktywu. Stanowi ona bowiem odpowiedź na zapotrzebowanie nowoczesnych inwestorów, którzy nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez Internetu. Bitcoin, z racji tego, że jest aktywem zdecentralizowanym, uważa się za niezwykle bezpieczny środek, anonimowy w obrocie, całkowicie cyfrowy i niezależny od światowych banków. Choć Bitcoin pojawia się w mediach niezwykle często, to można odnieść wrażenie, że to wciąż mało odkryte dobro, mogące być prostą drogą do szybkiego wzbogacenia się. Jego kupno, jak każda inna inwestycja, może jednak wiązać się ze stratami. Kryptowaluta kusi kolejnych inwestorów i stanowi dla nich bardzo atrakcyjną okazję do wejścia w zupełnie nowy wymiar handlu.

Dlaczego powinniśmy zainwestować w Bitcoin?

Wiele osób porównuje Bitcoiny do złota przez ograniczoną liczbę możliwych do wydobycia jednostek – bitmonet, których maksymalna granica wynosi 21 milionów. Wykopanie każdej kolejnej jednostki staje się coraz trudniejsze, a to oznacza, że kurs Bitcoin powinien być wysoki.

Sam Bitcoin staje się powoli aktywem coraz chętniej wykorzystywanym w codziennym życiu. Dekadę temu kojarzył się on raczej ze strefą z pogranicza giełdy i hackerstwa. Dziś świadomość o działaniu tej kryptowaluty jest zdecydowanie większa i za jej pomocą w USA można np. zapłacić za pobyt w hotelu lub stolik w restauracji. Posiadanie Bitcoinów jest niezwykle wygodne. Można je wysyłać z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy być podłączonym do sieci. Żaden bank nie zablokuje płatności – wszystkie operacje są jasne, klarowne i bezpieczne.

Co z ceną Bitcoina?

Tak naprawdę nie ma jednej ceny Bitcoina. Nie ustala jej żadna centralna władza lub jednostka, a po prostu ludzie, którzy sami określają, ile są w stanie zapłacić za jedną bitmonetę. Można więc powiedzieć, że cena Bitcoina jest sugerowana ogólnym zainteresowaniem tą kryptowalutą.

Choć Bitcoin wydaje się bardzo bezpieczną inwestycją, to może znacząco stracić na wartości, tak jak to miało miejsce w roku 2017. Podobna sytuacja może mieć miejsce, gdy znacząco wzrośnie liczba inwestorów zainteresowanych sprzedażą kryptowaluty, a jednocześnie braknie chętnych do kupna. Przed dokonaniem inwestycji zawsze należy mieć z tyłu głowy to, że cyfrowa waluta zawsze może w pewnym momencie zanotować mniejszy lub większy spadek wartości.

Kiedy najlepiej kupić Bitcoina?

Gdyby odpowiedź na to pytanie była oczywista, to prawdopodobnie Bitcoin nie miałby żadnej wartości. Trudno powiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na tego typu inwestycję. Należy dokładnie analizować rynek i starać się przewidywać wysokość kursów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz