Kryptowaluty

Bitcoin najlepszą inwestycją dekady

Zamieszczono przez Marcin

Na pewno wiele osób zastanawia się, w co należało zainwestować, by najwięcej zarobić w ciągu ostatniej dekady. Okazuje się, że najwięcej zarobił ten, kto 10 lat temu kupił Bitcoiny. Agencja Bloomberg oświadczyła, że dzięki takiej inwestycji można było zarobić 9 milionów procent. W tym samym okresie czasu, główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wzrosły o około 300%, złoto zyskało 25% a indeks polskich spółek WIG20 uszczuplił portfele posiadaczy akcji o 8%. Musimy dodać, że tak duży zarobek powstał pomimo faktu, że aktualna cena za Bitcoina wcale nie jest najwyższa jaką ta kryptowaluta osiągnęła – obecnie jest około 30% jej największej wartości.  

Czy możemy jeszcze liczyć na aż takie duże zyski kupując Bitcoiny? Jak twierdzi zdecydowana większość ekspertów nie. Oczywiście w dalszym ciągu na tej kryptowalucie można zarobić, ale z całą pewnością nie mamy co liczyć na aż takie duże zyski. Powodów jest kilka. Przede wszystkim na rynku tym pojawiła się ogromna konkurencja – mamy obecnie około 5 tys różnych kryptowalut. Ponadto, Bitcoin jest już znanym na całym Świecie narzędziem do inwestycji, więc dużo osób spekuluje na nim, a to nie zawsze sprzyja osiągania dużych zysków. Wprawdzie można szukać nadziei w halvingu czyli zmniejszeniu ilości otrzymywanych bitcoinów za ich “kopanie”, gdyż gdy to zjawisko miało miejsce poprzednio cena za Bitcoina rosła. Ale na pewno nie będą to ogromne wzrosty. Musimy też pamiętać, że obecnie zainteresowanie wszystkimi kryptowalutami są o wiele mniejsze niż kiedyś, a to też nie przynosi optymizmu jeśli chodzi o wzrosty. 

Na Bitcoinie jak i na kryptowalutach w dalszym ciągu można zarobić. I to nawet na niewielkich wzrostach. Robi tak wiele osób handlujących na kryptowalutowych giełdach. Jednakże musimy wiedzieć, że jest to inwestycja obarczona dosyć dużym ryzykiem. I nie ma co liczyć na to, że każdy gracz który w ten sposób handluje zarobi. Wręcz przeciwnie – zdecydowana większość handlujących traci swoje pieniądze. Dlatego jeśli chcemy spróbować swoich sił zarówno w handlu kryptowalutami jak i zwykłymi walutami, zastanówmy się, czy możemy i chcemy sobie pozwolić na takie ryzyko. 

Sprawdź ranking giełd kryptowalut i dowiedź się gdzie handel bitcoinem jest najtańszy.

Rate this post

O autorze

Marcin

2 komentarze

  • Kto miał nosa albo szczęście i kupił Bitcoiny gdy pojawiły się na rynku na pewno dzisiaj do pracy chodzić nie musi. Ale kto mógł wiedzieć, że tak to się wszystko rozwinie?

  • Bitcoin był kiedyś dla mnie jakimś dziwnym tworem i trzymałem się od niego z daleka. Ale teraz myślę inaczej. Poczytałem trochę, zaryzykowałem i muszę powiedzieć że sporo zarobiłem. A więc w moim przypadku ryzyko się opłaciło.

Pozostaw komentarz