Artykuły Gospodarka Wymiana walut

Masz firmę? Zaoszczędź na wymianie walut online

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Polskie firmy, coraz częściej współpracują z partnerami, którzy swoje siedziby mają za granicą. A wiele z nich, z powodzeniem zdobywa zagraniczne rynki, sprzedając na nich swoje produkty czy usługi. Ale w związku z tym, pojawia się jeden problem. Otóż jak wiadomo, w innych krajach operuje się zupełnie innymi walutami, więc trzeba sobie jakoś z wymianą walut poradzić. Może to chociażby dotyczyć firm, które sprzedają swoje produkty w Europie i zapłatę za nie otrzymuje w euro, ale produkcja jest w Polsce i pracownikom, należy zapłacić w złotówkach. Co więc zrobić, aby nie tracić na wymianie walut?

Wymiana walut online

Gdy sprawdzimy ile wynosi spread czyli różnica, pomiędzy zakupem waluty a jej sprzedażą w bankach, zauważymy że może to być nawet 10%. Czyli następuje spora różnica zarówno przy kupnie jak i przy sprzedaży w stosunku do kursu średniego. Dla firm, które chcą kupić lub sprzedać walutę, nie jest to najlepsza wiadomość. Dlatego należy szukać innej możliwości wymiany walut. Dają ją nam kantory walutowe, które działają w sieci internetowej. Ich spread jest bardzo niewielki i w porównaniu z bankami czy kantorami stacjonarnymi, oferują one o wiele lepsze kursy. O tym ile można zaoszczędzić, może nam pokazać poniższy przykład.

W dniu dzisiejszym bank PKO BP kupuje euro po kursie 4,21 zł. Natomiast w serwisie Cinkciarz.pl kurs kupna to 4,31 zł.

Sprzedając 10 000 euro w PKO BP otrzymamy więc 42 100 zł, natomiast sprzedając te same 10 000 euro w serwisie Cinkciarz.pl uzyskamy 43 100 zł. Różnica wyniesie więc 1 000 zł, co jest kwotą całkiem sporą. Oczywiście nie można zapomnieć tez o tym, że sprzedając lub kupując walutę w kantorach online, mamy możliwość negocjacji jeszcze lepszych kursów, co jeszcze bardziej zwiększy nasze zyski z transakcji.

Przedsiębiorstwa, które często wymieniają walutę, decydując się na współpracę z e-kantorem, mogą liczyć na pomoc dealera walutowego, który w każdej chwili może nam pomóc w przeprowadzaniu operacji wymiany walut.

Dostępność i bezpieczeństwo kantorów online

Firmy muszą często przeprowadzać wymianę walut o różnych porach, także w nocy. Kantory stacjonarne czy też banki, takowej możliwości swoim klientom nie dają. Natomiast kantory w Internecie jak najbardziej. Albowiem wymianę można tam zlecić 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodni. Można ją wykonać z dowolnego miejsca, a coraz częściej także i za pośrednictwem telefonu komórkowego.
Nie można zapominać też o kwestii bezpieczeństwa, która jest nieodzowna w wymianie walut. Wymieniając pieniądze w kantorach stacjonarnych, mamy „w ręku” spore ilości banknotów. A przecież złodzieje tylko czekają na okazje, by móc nam gotówkę ukraść. Wymieniając walutę w sieci, nieuczciwe osoby nie mają szansy, by pozbawić nas ciężko zarobionych pieniędzy.

Jak więc widać, firmy powinny korzystać z możliwości wymiany waluty w sieci. Dzięki temu, mogą one zaoszczędzić sporo środków finansowych, a ponadto transakcje są bezpieczne i można je wykonywać o dowolnej porze dnia czy nocy.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Wymieniam walutę w internetowym kantorze KantorEkspert.pl konkurencyjne kursy i szybka realizacja przelewu zwrotnego przekonała mnie do wymiany w tym kantorze.Polecam

Pozostaw komentarz