Artykuły Wymiana walut

Mity na temat kantorów internetowych

Kantory walut online - fakty i mity
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wszystko co nowe, wzbudza w nas niepokój i lęk. Podobnie jest też jeśli chodzi o kantory internetowe. W związku z tym, powstaje wiele mitów, niewyjaśnionych spraw czy wręcz przekłamań, przez co ludzie nie do końca wiedzą, jak z tą wymianą walut w internecie naprawdę jest. Poniżej przedstawiamy kilka faktów i mitów, związanych z kantorami w sieci. Mamy nadzieję, że rozwiążą one chociaż część niejasności, które są powiązane z wymianą walut online.

Założenie konta walutowego jest drogie i czasochłonne
Aby korzystać z kantorów w sieci, musimy mieć otwarte w jakimś banku konto walutowe. To właśnie na to konto, będą przesyłane pieniądze, po ich „zamianie” ze złotówek. Wiele osób myśli, że prowadzenie takiego konta jest bardzo drogie. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj są to konta bezpłatne, gdyż banki w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie klientów. Także samo założenie takiego konta, jest niezwykle proste i szybkie. Można je otworzyć juz podczas jednej, krótkiej wizyty w banku.

Kantory walutowe w Internecie są tylko dla osób prywatnych
Konto w internetowym kantorze, może założyć sobie każdy. Nieważne, czy chcemy wymieniać tylko kilkadziesiąt złotych, czy też grube tysiące. I mogą je otwierać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Co więcej, dla firm często wymieniających waluty, jest to nawet polecane, gdyż dzięki temu mogą zarobić sporo pieniędzy. Po pierwsze, zwykle obracają one dużymi sumami, więc i zyski się kumulują. Ponadto wymieniając większą ilość pieniędzy, zawsze możemy negocjować ceny kupna i sprzedaży.

Nie można spłacać rat kredytów korzystając z e-kantoru
Jeden z największych mitów, jakie funkcjonują wsród posiadaczy kredytów w obcych walutach. Oczywiście że można spłacać kredyty korzystając z e-kantorów. Co więcej, nawet powinnismy to robić, gdyż dzięki temu możemy zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. A wszystko dlatego, kantory internetowe, mają o wiele lepsze kursy kupna czy sprzedaży, niż banki w których posiadamy kredyty. Dlatego też każdy kredytobiorca, który spłaca kredyt w obcej walucie, powinien wręcz otworzyć sobie rachunek w kantorze internetowym i za jego pośrednictwem wymieniać waluty, które później można przeznaczyć na spłatę raty w banku.

W e-kantorze nie mogę negocjować ceny za walutę
W naszym kraju funkcjonuje obecnie bardzo dużo internetowych kantorów. I każdy z nich chce przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. W związku z tym, nie tylko starają się one konkurować za pomocą ceny, ale także swoim najlepszym klientom, a także tym, którzy wymieniają duże kwoty, dają możliwość negocjowania cen za walutę. Działa to na podobnych zasadach jak w kantorach stacjonarnych, z tym że możemy w sieci wynegocjować o wiele lepsze warunki transakcji.

Korzystanie kantora w sieci daje niewielkie zyski
Wiele osób uważa, że korzystanie z kantora w sieci, daje nam stosunkowo niewielkie zyski. Jeżeli ktoś wymienia niewielkie sumy i do tego robi to rzadko, to pewno jest to prawda. Ale już osoby, które spłacają kredyty walutowe, mogą już zarobić całkiem dużo. Według uśrednionych wyliczeń, przeciętny posiadacz kredytu we frankach, wymieniając waluty w sieci, może w ciągu roku zaoszczędzić 600-700 zł. Jest to spora kwota, zwłaszcza gdy pomnożymy ją przez kilkanaście lat, a właśnie tak długo spłacamy nasze kredyty hipoteczne. Można więc ogólnie powiedzieć, że im częściej i więcej walut wymieniamy, tym nasze zyski z tego tytułu rosną.

Kantory internetowe mogą być niebezpieczne
Jest to jeden z największych mitów związanych z e-kantorami. Kantory internetowe, podlegają nadzorowi przez kilka instytucji, a przede wszystkim GIIF czyli Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Ponadto największe kantory, są ubezpieczone na wypadek niewypłacalności. Ponadto bezpieczne jest także korzystanie z nich. E-kantory szyfrują wszystkie internetowe dane, a często by potwierdzić transakcję, wysyłają do swoich klientów SMS-a.

E-kantory są tylko dla osób mieszkających w Polsce
Z e-kantorów może korzystać każdy, także osoba, która nie mieszka w naszym kraju. Większość kantorów w sieci daje możliwość przesyłania pieniędzy z dowolnego kraju, zwłaszcza z krajów Unii Europejskiej.

Z kantorów w sieci można korzystać anonimowo
Mit. Aby otworzyć swoje konto w internetowym kantorze, należy zweryfikować swoje dane. Najczęściej wykonujemy w takim przypadku przelew weryfikacyjny z naszego konta a niektóre e-kantory wymagają od swoich klientów także i fotokopii dowodu osobistego.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz