Kryptowaluty

Rośnie cena za Bitcoina

Zamieszczono przez Marcin

Kryptowaluty a zwłaszcza Bitcoin cieszą się coraz większa popularnością. Doskonale widać to na podstawie ich cen, które od kilku miesięcy cały czas rosną. Ostatnio cena ta oscyluje w okolicach 50 tyś dolarów, a na giełdzie Bibance granica ta została na moment pokonana i za jednego Bitcoina trzeba było tam zapłacić 50191 dolarów.

Cenowy rajd Bitcoina trwa praktycznie od marca ubiegłego roku. Gdy zaczęła się pandemia spowodowana wirusem COVID-19 wartość kryptowalut na jakiś czas spadła. Jednakże po tym załamaniu cena ustawicznie rośnie. Ostatnie dni to już prawdziwa eksplozja wartości tej wirtualnej waluty. Na początku lutego została pokonana bariera 40 tyś dolarów. Ale to nie koniec i jak już mówiliśmy wartość Bitcoina to około 50 tyś dolarów. Tylko w roku 2021 jej wzrost wartości to 73%. Przypomnijmy że w IV kwartale 2020 roku jego wartość wzrosła o 170%.

Czym spowodowany jest ten wzrost? Można mówić o kilku elementach układanki. Na pewno impuls do zakupów dał Elon Musk i jego Tesla. Biznesmen kupił Bitcoiny za kwotę 1.5 mld dolarów. Po tej transakcji wielu inwestorów uwierzyło, że wartość tej kryptowaluty może jeszcze wzrosnąć, więc zaczęli oni kupować do swoich portfeli. Innym impulsem mogło być zaaprobowanie w Kanadzie pierwszego funduszu ETF na Bitcoina. Ponadto w niepewnych ekonomicznie czasach, a właśnie z takimi mamy teraz do czynienia, ludzie szukają alternatyw na inwestycje a Bitcoin i inne kryptowaluty są jedną z nich.

Ale nie tylko Bitcoin rośnie w siłę. Dotyczy to także i innych kryptowalut. Dla przykładu kurs Ethereum wzrósł w 2021 roku o 142%. W grudniu cena za Binance Coin oscylowała wokół 2-30 dolarów. Obecnie to 133 dolary. I tak można by jeszcze długo wymieniać, gdyż cena praktycznie wszystkich wirtualnych walut wzrosła.

Jak długo będzie trwał taki stan? Trudno powiedzieć. Jedni inwestorzy twierdzą, że cena jeszcze będzie rosła, gdyż wartość kryptowalut jest niedoszacowana. Inni mówią, że jest to sztuczne „pompowanie balonika” i za chwilę ceny spadną co sprawi, że wielu inwestorów straci zainwestowane środki. Gdzie jest prawda? Przekonamy się za jakiś czas. Wtedy okaże się, czy inwestycje w kryptowaluty były opłacalne, czy też może wręcz przeciwnie.

Rate this post

O autorze

Marcin

1 komentarz

  • Jak przewidujecie, Bitcoin w dalszym ciagu będzie zyskiwał na wartości? Bo już sam nie wiem czy sprzedawać czy jeszcze nie.

Pozostaw komentarz