Pozostałe

Czy waluty zmienią swoją wartość przed Świętami

Zamieszczono przez Marcin

Święta Bożego Narodzenia to bardzo oczekiwany przez wszystkich czas. Choinka, prezenty, spotkania rodzinne – to tylko kilka powodów dla których większość z nas nie może doczekać się tych kilku dni. Świąteczny okres jest inny pod wieloma względami. Także na rynkach finansowych. Doskonale zdaja sobie z tego sprawę wszyscy ci, którzy interesują się rynkiem walutowym. Zazwyczaj w tym czasie waluty nieco bardziej zmieniają swoje kursy. Czy będzie tak i w tym roku? Pewno nikt nie zna odpowiedni na to pytanie, ale postaramy się trochę pospekulować.

Jak wiadomo, na ceny walut wpływa bardzo dużo czynników. Na większość z nich nie mamy żadnego wpływu. Wiele z tych czynników wpływa na waluty przez cały rok. Jednakże w przedświątecznym okresie dochodzi kilka innych. I to właśnie na nich się skupimy. Nie będziemy zastanawiać się na decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, czy na działaniach polityków, które mają wpływ na ceny walut.

Pierwszym czynnikiem który zwykle wpływa na wartość walut w świątecznym okresie jest przyjazd naszych rodaków, którzy pracują poza granicami naszego kraju. Zazwyczaj przywożą oni ze sobą walutę w której zarabiają i wymieniają ją na złotówki. A gdy często wymienia się duże ilość danej waluty na złotówki, jej wartość spada. Mamy więc już pierwszy powód, dla którego waluty mogą w tym czasie zmienić swoją wartość.

Kolejnym powodem który może sprawić, że waluty zmienią swoje kursy są świąteczne zakupy. Dzięki sieci internetowej, możemy robić zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. A do takich zakupów, potrzebujemy zagranicznej waluty. Mamy więc tu sytuację odwrotną, do poprzedniej, gdy obcą walutę zamieniamy na złotówki. Tutaj polskie złotówki wymieniamy na EURO czy też funty.

Wymienione wyżej czynniki wpływające na ceny walut przed Świętami, nie są oczywiście jedynymi. Są one jednak najważniejsze. Ale pamiętajmy. Każdy rok wygląda inaczej i nie wiadomo, czy będzie tak i w tym roku. Przekonamy się już za kilka tygodni.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz