Pozostałe

Czy pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest możliwa?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wśród obecnych dłużników panuje mylne przekonanie, że uzyskanie pożyczki w sytuacji, gdy mamy zadłużenie komornicze jest niemożliwe. Okazuje się, że na polskim rynku finansowym istnieją podmioty, które są w stanie udzielić pożyczki w powyższej sytuacji.

Tak, ale pod pewnymi warunkami

Klient z zajęciem komorniczym, lub zadłużeniem stanowi dodatkową formę ryzyka. Dlatego też uzyskanie dodatkowej pożyczki dla zadłużonych z komornikiem nie jest niemożliwe, ale obarczone jest dodatkowymi zabezpieczeniami. Przykładowo może być to zastaw nieruchomości lub podżyrowanie przez osobę trzecią.

Firmy pożyczkowe w ostatnim czasie nie są skore do udzielania pożyczek od ręki, jak to miało miejsce kilka lat wstecz. Dokonuje się skrupulatnej oceny zdolności kredytowej. Mimo wszystko, wysokość oprocentowania pożyczki, prowizje za udzielony kredyt, czy też okres spłaty zadłużenia wcale nie muszą różnić się od pożyczek standardowych.

Do kogo się zwrócić w sytuacji kryzysowej?

Szanujący się bank w obecnych czasach będzie ostatnim miejscem, w którym uzyskamy pożyczki w sytuacji „zatargów” komorniczych. Swoje zainteresowanie należy więc skierować w stronę nowoczesnych firm pożyczkowych, które mimo powyższych problemów natury finansowej będą skore do udzielenia dodatkowej pożyczki.

Na co skierować szczególną uwagę?

Zdecydowanie na wszystko, co zawarte w regulaminie. Przeczytać od deski do deski należy w szczególności drobny druk, którym bardzo często posługują się nieuczciwi pożyczkodawcy. W naszym interesie jest sprawdzenie oprocentowania i czasookresu spłaty, ale także dodatkowych wymagań, jakie zobligowani będziemy wykonać w roli pożyczkobiorcy.

Jakie dokumenty będą niezbędne?

Z pewnością aktualny i czytelny dowód osobisty będzie niezbędnikiem. Ponadto potencjalny dawca kredytu będzie wymagał od nas zaświadczenia o zatrudnieniu, wyciągu z konta z ostatnich trzech miesięcy, zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia, a nawet umowy z pozostałymi wierzycielami. Ponadto, w przypadku zastawu mienia, konieczne będzie okazanie aktu własności. W przypadku parabanku mogą być wymagane jedynie oświadczenia zainteresowanego, jednak liczyć się trzeba z faktem, że tego typu firmy stosują lichwiarskie oprocentowanie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz