Pozostałe

Sposób na pożyczkę bez zdolności kredytowej

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Zdolność kredytowa to nierzadko skomplikowany proces weryfikacyjny, któremu poddawany jest potencjalny kandydat na pożyczkobiorcę. Zgodnie z powszechną opinią otrzymanie pozytywnej oceny w wyżej wymienionej sprawie nie jest sprawą prostą.

Jakie są możliwości otrzymania pożyczki bez zdolności kredytowej?

Do najczęstszych przyczyn „czerwonego światła” na uzyskanie kredytu należy brak stałego zatrudnienia, mała aktywność kredytowa oraz brak zdolności kredytowej. Nieposiadanie tego ostatniego czynnika wcale nie musi przekreślać szans na uzyskanie pożyczki. W takiej sytuacji pomocną dłoń wyciągają instytucje parabankowe, jak np. chwilówki, które charakteryzują się mniej restrykcyjnymi wymaganiami dla potencjalnego kontrahenta.

Czym jest zdolność kredytowa?

Jest wiele składowych, które stanowią o otrzymaniu kredytu. Przede wszystkim zdolność kredytowa jest szacowaną możliwością pożyczkobiorcy na terminową spłatę zaciągniętego zadłużenia wraz z naliczonymi odsetkami. Pracownik banku, czy parabanku przyznając decyzję o otrzymaniu kredytu, dokonuje dokładnego badania ilościowych i jakościowych czynników związanych z przyszłym kredytobiorcą. Analiza ilościowa dotyczy miesięcznych dochodów kontrahenta, wydatki i zobowiązania, którymi aktualnie jest obarczony. Analiza jakościowa natomiast odpowiada za weryfikację danych, które mogą zagwarantować możliwość (lub jej brak) do spłaty wierzytelności. Głównymi obiektami zainteresowania pożyczkodawcy są: wiek, wykształcenie, stan cywilny, liczba osób w gospodarstwie domowym oraz historia kredytowa.

W jaki sposób samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową?

Na łamach internetu dostępne są kalkulatory finansowe, które samoczynnie dokonują obliczeń po wpisaniu wymaganych danych.
Dzięki nim jesteśmy w stanie w prosty i szybki sposób określić własną możliwość do zaciągnięcia kredytu. Instytucje, które udostępniają takie aplikacje są również w stanie sprawdzić rejestry płatnicze, jak Biuro Informacji Kredytowej, czy Rejestr Dłużników. Jest to z pewnością oszczędność czasu, który zmarnowalibyśmy na spotkanie z potencjalnym kredytodawcą.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz