Wymiana walut

Jak przesłać pieniądze na Ukrainę

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Od jakiegoś czasu w naszym kraju pracuje coraz więcej obywateli Ukrainy. Stanowią oni alternatywę dla pracowników z Polski, których coraz częściej w niektórych branżach brakuje. Jednakże zatrudnieni u nas obywatele Ukrainy, bardzo często chcą wspomagać swoje rodziny, które zostały w domu. W związku z tym, zarobione pieniądze muszą w jakiś sposób przesłać na Ukrainę, gdyż nie opłaca się im co miesiąc jeździć do domu. Zobaczmy więc, jak można przesłać pieniądze z Polski do Ukrainy i czy mamy pod tym względem wybór.

Gdy myślimy o przelewie od razu do głowy przychodzi nam przelew bankowy. Ale jak dotąd, żaden polski bank nie daje możliwości prowadzenia konta walutowego w hrywnach. Dla obywateli Ukrainy nie jest to wielki problem, gdyż i tak ze względu na większą stabilność wolą oni przesyłać euro lub dolary. W związku z tym, możemy założyć sobie konto walutowe w euro lub w dolarach i przelewać pieniądze na konto walutowe w banku ukraińskim. Oczywiście najpierw należy je wymienić gdyż polscy pracodawcy wypłacają swoim pracownikom złotówki. Najlepiej zrobić to w jednym z kantorów internetowych, gdzie kursy są zdecydowanie najlepsze.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie przelewy są stosunkowo drogie. Stawki mogą wynosić nawet 40 zł, a pieniądze pojawiają się na koncie odbiorcy zwykle w ciągu 3 dni. Należy się jednak spodziewać, że banki będą obniżały te koszty, co zresztą niektóre już robią. Wtedy przelewać pieniądze będziemy mogli o wiele taniej.

Kolejny sposób na przelewanie pieniędzy z Polski do Ukrainy, to przelewy walutowe u niezależnych operatorów. Najbardziej znany to TransferGo, oferujący przelew nie tylko euro czy dolarów, ale także ukraińskiej hrywny. Jest to więc znakomita opcja dla tych, którzy na Ukrainie nie mają konta walutowego. Odbiorca od razu dostaje „domową” walutę, której nie musi nigdzie wymieniać. Koszt standardowego przelewu w TransferGo to 9zł a pieniądze docierają do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego.

Prześlij pieniądze przez TransferGO

Sporą popularnością jeśli chodzi o przelewy do Ukrainy cieszą się też transfery dokonywane przez firmę Western Union. Jej największą zaletą jest to, że pieniądze można odebrać w aż 8700 punktach na terenie całej Ukrainy. Jeśli chodzi o koszty, to za zlecenie należy zapłacić 9.9 zł plus prowizja która waha się od 1.5 do 2% w zależności od przelewanej kwoty.

Jak widzimy mamy sporo opcji jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy na Ukrainę. Należy się spodziewać, że będzie ich coraz więcej, a co ważne, za przelewy będziemy płacili coraz mniej.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz