Kryptowaluty

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Bezpieczne pomnażanie swoich pieniędzy, to marzenie każdego inwestora. Co więcej, chcielibyśmy osiągać wysokie stopy zwrotu z inwestycji, czyli szybko powiększać swoje zasoby finansowe. Istnieje bardzo dużo instrumentów finansowych, które pozwalają nam inwestycje. Jedne są bezpieczne, ale dają nam niskie zyski, inne bardziej ryzykowne, ale za to możemy dzięki nim uzyskać duże zyski. I co ciekawe, cały czas pojawiają się nowe sposoby, dzięki którym nasze fundusze mogą się zwiększać. Ostatnio dla przykładu, niezwykłą popularnością cieszą się kryptowaluty. Przyjrzyjmy się, czy jest to bezpieczny sposób na inwestowanie.

Kryptowaluty pojawiły się na rynkach finansowych kilka lat temu. Miały one być alternatywą dla narodowych walut, jednakże w założeniu, nie mają one być kontrolowane przez żadne organy finansowe. W związku z tym, ich cena uzależniona jest tylko i wyłącznie od popytu i podaży. Jeżeli jest na nie duże zainteresowanie, to ich cena rośnie, a jeżeli zainteresowanie nimi spada, to także ich cena maleje. Ponieważ mamy obecnie bardzo dużo kryptowalut, cena jednych z nich może rosnąć, a cena drugich spadać. W związku z tym, jeżeli chcemy zainwestować w kryptowaluty, musimy na bieżąco kontrolować jak poszczególne kryptowaluty zachowują się w danej chwili. Już samo zaangażowanie czasowe powoduje, że nie każdy będzie mógł inwestować w kryptowaluty. Ponadto, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kryptowaluty nie są akceptowane przez wszystkie kraje. I chociaż ciągle rośnie liczba państw, które umożliwiają używanie bitcoina, czy innych krypotowalut, to jednak w dalszym ciągu nie wszędzie możemy nimi płacić. Ponadto specjaliści od finansów twierdzą, że na rynku tym inwestuje wielu spekulantów, których celem jest podniesienie kwoty danej waluty ponad jej rzeczywistą wartość i później sprzedaż jej z dużym zyskiem, na czym stracą inni inwestorzy.

Należy jednak powiedzieć, że sytuacja na rynku kryptowalut staje się coraz bardziej unormowana. Po pierwsze coraz częściej możemy nimi handlować na ogólnoświatowych giełdach, co zawsze uwiarygadnia dany instrument finansowy w oczach inwestorów. Po drugie, wiele instytucji finansowych czy nawet krajów zaczyna wprowadzać prace nad własnymi kryptowalutami, co także podnosi status wirtualnego pieniądza.

Jeżeli chcemy „wejść” na rynek kryptowalut, musimy zdawać sobie sprawę, że należą one do instrumentów inwestycyjnych, które obarczone są dużym ryzykiem. Dlatego z jednej strony mogą one nam przynieść duże zyski, ale z drugiej strony możemy też nasze pieniądze stracić. Warto zatem uważnie śledzić swoje portfolio. Z naszej strony polecamy do tego stronę kryptowaluty kurs.

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana inwestycją w kryptowaluty – Zarejestruj się na Coinbase, zrób zakupy za minimum $100 i otrzymaj za darmo $10 w Bitcoinach.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • Wydaje mi się, że za jakiś czas ten rynek zostanie w jakiś sposób formalizowany i już nie będzie takich zysków. Będzie to mniej więcej wyglądało to tak, jak w przypadku zwykłych walut, na których też mozna zarobić, ale już nie tak jak teraz na krypto.

  • Każda inwestycja związana jest z pewnym ryzykiem i chyba nie ma w tym nic szczególnie zaskakującego, co nie? XTB wam coś mówi? Tak działa się optymalnie, w jednym systemie i ma się dostęp do wielu krypto walut. Ile da się realnie wyciągnąć? To zależy przede wszystkim od was. Podziałacie z głową, to wtedy przyjdą też i efekty.

Pozostaw komentarz