Pozostałe

Czym się kierować przy wyborze pożyczkodawcy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Brakuje ci pieniędzy na leczenie, mieszkanie, nowy samochód i nie wiesz, jak wyjść z tej sytuacji, koniecznie skorzystaj z oferty firmy pożyczkowej. Twój wybór nie może być jednak przypadkowy. Przed zaciągnięciem zobowiązania należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Opinie innych pożyczkobiorców

Niepokój budzi, kiedy natrafiasz na duże ilości negatywnych opinii o danym pożyczkodawcy. Kilka głosów krytyki nie ma większego znaczenia. Inaczej jest w przypadku kilkudziesięciu takich wypowiedzi. Dobrze jest mieć je na uwadze, jeżeli nie chcesz należeć do grona poszkodowanych.

Możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania

Nierzadko chcemy wcześniej spłacać zaciągnięte przez nas pożyczki. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy mamy więcej gotówki, np. z powodu zamknięcia innego zobowiązania. Oddając wcześniej pożyczone pieniądze, zmniejszamy koszt, jakim są odsetki. Sprawdź, czy wybrany pożyczkodawca dopuszcza wcześniejsze oddanie pożyczonych pieniędzy.

Wiarygodność to podstawa!

Zaciągniecie pożyczki to przyjęcie określonych zobowiązań. Ważne, aby druga strona w tym układzie była wiarygodna. Dlatego, aby spać spokojnie, w pierwszej kolejności należy sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Można to zrobić, sprawdzając autentyczność numer NIP i REGON firmy, z która chcemy podpisać umowę. Rzetelny pożyczkodawca powinien być wpisany do ewidencji działalności gospodarczej, a także figurować w Krajowym Rejestrze Sądowym. Warto ponadto zajrzeć na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie znajduje się lista ostrzeżeń publicznych.

Bezpieczna strona internetowa!

Wiele informacji może też dać strona internetowa każdej firmy. Przede wszystkim powinien się na niej znajdować rzeczywisty adres siedziby. Oprócz tego taka strona musi być zabezpieczona. Sprawdź, czy na pasku adresowym przeglądarki znajduje się zamknięta kłódka. Bezpieczeństwo twoje, twoich danych, a także twoich finansów to podstawa.

Rankingi pożyczek, porównanie do konkurencji

Przed dokonaniem wyboru pożyczkodawcy, można skorzystać z rankingów pożyczkodawców umieszczanych na stronach internetowych podmiotów trudniących się oceną pożyczkodawców na polskim rynku. Rankingi te są na bieżąco aktualizowane, a ponadto zawierają informacje takie jak np. aktualne oprocentowanie pożyczek itp.

Wielu pożyczkobiorców swoim zaufaniem obdarzyło firmę Provident. Przyciąga ona nie tylko bogatą ofertą, którą można dopasować do swoich potrzeb, ale również tym, że od już od 20 lat funkcjonuje na rynku. Która propozycja wydaje ci się najciekawsza: Prosta Pożyczka, Pożyczka Dopasowana, Pożyczka Samoobsługowa, a może Pożyczka dla Firm?

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz